Бердичів

міська рада

Бердичівлянам пропонують підписати договори на технічне обслуговування внутрішньобудинкових газових мереж

255723363_975233833203889_7704469928086067752_n

Укласти угоди щодо технічного обслуговування внутрішньобудинкових газових мереж закликає споживачів газорозподільна компанія АТ “Житомиргаз”. Про це під час зустрічі із депутатами Бердичівської міської ради інформував директор технічний підприємства Сергій Колесник.

Зі слів газовика, з 2019 року в Україні дану послугу надають виключно на договірних засадах і не враховують у загальній структурі тарифу. А оскільки власники, балансоутримувачі та орендарі житла підписувати папери не поспішають, комунікації зношуються, піддаються деформації і корозії та, зрештою, стають причиною виникнення серйозних несправностей у системі газопостачання.

За інформацією АТ “Житомиргаз”, наразі у Бердичеві 30% газопроводів (понад 200 км) та стільки ж газорозподільних пунктів (21 споруда зі 73) перебувають у вкрай поганому технічному стані. Аналогічна ситуація спостерігається і у житлових – приватних та багатоповерхових – будинках.

Також, констатував доповідач, останнім часом значно збільшилася кількість аварійних випадків. Якщо за 2020 рік було зафіксовано 800 витоків природного газу, то вже за 10 місяців поточного року ця цифра зросла до 980. Водночас на сьогодні лише 3 місцевих ОСББ зі 160 заключили угоди на технічне обслуговування внутрішньобудинкових мереж.

Підписання пропонованого договору, зазначив Сергій Колесник, знімає з власників житла відповідальність за безпечну експлуатацію комунікацій та покладає її на підрядну організацію. Окрім того, документ надає газорозподільній компанії можливість проводити щорічні планові технічні обстеження газопроводу, виконувати необхідні ремонтно-реставраційні роботи, попереджувати несправності та забезпечувати стале і надійне газопостачання.

Останні новини