Бердичів

міська рада

Відповідальність за дотримання вимог «червоної» зони, у т. ч. – за вакцинованих працівників, лежить на суб’єктах господарювання

COVID-Berdychiv

Із 30 жовтня Бердичівська міська територіальна громада перебуває у «червоній» зоні епідемічної небезпеки поширення COVID-19 – відповідне рішення затвердили члени місцевої комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. У зв’язку з цим міська влада постійно звертає особливу увагу на дотримання відповідних обмежувальних протиепідемічних заходів, передбачених для «червоного» рівня.

Результатами такої роботи став, зокрема, нижчий, аніж у більшості медичних закладів Житомирської області, відсоток зайнятості ліжок хворими на COVID-19 та пацієнтами з підозрою на коронавірус. Станом на 03.11.2021 року, такий відсоток у Бердичівській міській лікарні склав 65 % (з урахуванням пацієнтів із підозрою). Із 24-х закладів Житомирщини у 14-ти лікарнях відсоток зайнятості ліжок відчутно вищий (в деяких, для прикладу, сягає 87-93 %).

Щодо вакцинації, то у бердичівській громаді станом на 03.11.2021 року двома дозами щеплено понад 30 % мешканців. Спостерігається стрімке зростання бажаючих вакцинуватися. Так, якщо за перший повний тиждень жовтня цифра провакцинованих складала 1 308 осіб, то за останній тиждень щеплення зробили 4 110 осіб (тобто, кількість зросла більш ніж утричі). Лише за перші три дні листопада було вакциновано 1 802 особи.

Міський голова Сергій Орлюк закликає мешканців громади суворо дотримуватися вимог «червоного» рівня і не зволікати з вакцинацією. Водночас звертає увагу суб’єктів господарювання на той факт, що відповідальність за те, чи дотримуються цих вимог на підприємствах і у закладах, повністю лежить на них самих.