Бердичів

міська рада

Земельні баталії: депутати передали ділянки у власність орендарям

IMG_20211118_100713~2

На 15 сесії Бердичівської міської ради жваву дискусію викликало питання №19 Порядку денного «Про затвердження документації, вилучення та передачу земельних ділянок у власність, постійне користування та оренду фізичним і юридичним особам».

Депутати тривалий час обговорювали кілька пунктів запропонованого проєкту рішення. Зокрема, мова йшла про передачу у власність громадянам земельних ділянок, розташованих по вулицях Дружби та Пушкіна. Раніше ділянки були надані в оренду для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд. Нині ж орендарі вирішили скористатися своїм правом на приватизацію землі.

Однак, за словами деяких депутатів, попри те, що громадяни користуються ділянками вже давно, ті й досі пустують. І якщо на одній із них хоча б закладено фундамент під майбутнє будівництво, друга – абсолютно порожня.

Інші народні обранці зауважили, що чинним законодавством передбачені чіткі підстави для відмови громадянам у задоволенні заяв щодо приватизації земельних ділянок. Це, наприклад, невідповідність містобудівній документації чи проєктам землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів тощо. Відмова ж сесії у передачі землі у власність з інших підстав буде неправомірною. До того ж, першочергове право на приватизацію орендованих ділянок мають саме орендарі.

Спершу депутати голосували за пропозицію, яка, до слова, лунала і на засіданнях постійних комісій та погоджувальної ради: виключити зазначені пункти із проєкту рішення. Однак голосів забракло. Зрештою, 22 народних обранця підтримали проєкт рішення в цілому, чим забезпечили реалізацію законодавчо передбачених прав громадян.

Останні новини