Бердичів

міська рада

Нагальні питання та плани на майбутнє обговорили представники профспілок на зустрічі із Сергієм Орлюком

254710517_970257217034884_1601314588949709780_n

Представники профспілкових організацій підприємств, установ та навчальних закладів зустрілися з міським головою Сергієм Орлюком та обговорили актуальні для жителів громади питання.

Насамперед торкнулися системи місцевого централізованого водопостачання. За словами Сергія Орлюка, найбільшою проблемою для міста є старий водогін, адже труби, якими вода потрапляє у домівки бердичівлян, вже давно потребують заміни. У межах проєкту НЕФКО на початку 2022 року, інформував міський голова, прокладуть 11 км сучасних поліетиленових труб замість зношених металевих. Вартість таких робіт, згідно розрахунків, становитиме 2,22 млн. євро та здійснюватиметься за рахунок кредиту від НЕФКО та інвестиційного гранту NIP при співфінансуванні із міського бюджету.

Першочергово оновлюватимуть проблемні ділянки водогону, де, за статистикою, найчастіше стаються прориви, підкреслив Сергій Орлюк. Труби при цьому, додав, намагатимуться максимально прибрати до зеленої зони, щоб, у разі виникнення необхідності дістатися до водопроводу, убезпечити дорожнє покриття від псування. Під програму НЕФКО, зауважив, підпадає і дорога, що веде до районної лікарні. Тому на цій ділянці спершу замінять комунікації, а вже потім заасфальтують.

Наразі, зі слів міського голови, завдяки встановленню нових насосів, Водоканал зумів скоротити обсяги споживання електроенергії з 3 млн. кВт до 2 млн. кВт на рік. За рахунок оновлення устаткування: циркуляційних насосів, вентиляторів та димососів водогрійних котлів, – підвищився рівень енергоефективності і на об’єктах тепломережі. Заощаджені кошти обидва підприємства і надалі зможуть вкладати у власну модернізацію.

У планах міської влади ще багато суттєвих змін, поділився із представниками профспілок Сергій Орлюк. Серед іншого, це – реставрація вулиць Сергія Ковтуна та Мистецької, розширення проїжджої частини поблизу швейної фабрики, організація кругового руху в районі Дитячого світу, розвиток оздоровчого табору “Соколятко”, придбання та встановлення додаткового кріоциліндру для міської лікарні.

Наразі одним із найпріорітетніших напрямків діяльності влади, наголосив міський голова, є створення єдиного комунального Комбінату, який би централізовано забезпечував і контролював процес харчування дітей у навчальних закладах. Це питання незабаром розглядатиметься на черговій сесії Бердичівської міської ради.

Останні новини