Бердичів

міська рада

“Річ у тім”: у Бердичеві демонстрували виставку, присвячену проблемі домашнього насилля

IMG-4ba3bba5a268938bc5d7187538d41225-V~3

У рамках всеукраїнської акції “16 днів проти насилля” та за ініціативи депутатки Бердичівської міської ради Анни Левандовської у місті відбулася тематична виставка під назвою “Річ у тім”. Експонати для неї – реальні людські історії – були зібрані та впорядковані організатором – Національною поліцією України. Головна мета виставки – привернення суспільної уваги до проблеми домашнього насильства.

Участь у створенні експозиції взяли українські зірки: акторка Ірма Вітовська, телеведуча Марія Єфросініна, актор та режисер Ахтем Сеітаблаєв, співачка Злата Огнєвіч, письменниця Софія Андрухович та інші. Вони озвучили розповіді людей, постраждалих від насильницьких дій з боку своїх рідних. У кожній історії увагу акцентовано на звичайних, здавалося б, побутових предметах – дитячому самокаті, новорічній гірлянді, в’язальних спицях, які в руках агресорів перетворювалися на знаряддя знущань.

Проблема сімейного насилля, розповідають організатори, часто залишається за зачиненими дверима. У суспільстві її не помічають, про неї не говорять, від неї відводять очі і намагаються приховати. Насильство, наголошують поліцейські, порушує особисті кордони людини та принципи її вільного і справедливого існування, а тому з цим ганебним явищем потрібно боротися, насамперед, у правовому полі.

Так, за інформацією старшої інспекторки з комунікації Бердичівського районного відділу поліції Ірини Кучерук, з початку 2021 року вдалося припинити близько 200 правопорушень, пов’язаних зі вчиненням сімейного насилля. Кривдникам було винесено понад 100 термінових заборонних приписів. 167 осіб, схильних до вчинення насильницьких дій, серед яких – 12 жінок і 1 неповнолітній, взято на профілактичний облік.

Окрім поліції, інформували організатори, у кризових ситуаціях громадяни можуть звертатися за допомогою до спеціалістів міських центрів – надання соціальних послуг та безоплатної вторинної правової допомоги.

Своєю життєвою історією з присутніми поділилася голова ГО «Креативний Бердичів» Олександра Качур. Про види насильства та передумови його виникнення розповіла Анна Левандовська.

Подякував за участь у всеукраїнській акції організаторам та відвідувачам виставки міський голова Сергій Орлюк. Одне із завдань суспільства, зазначив, полягає у підвищенні рівня розуміння й обізнаності людей щодо проблеми домашнього насильства та створенні ефективної системи запобігання і протидії цьому явищу.

Наприкінці учасники розірвали символічне «коло мовчання», по якому, зазвичай, ходять жертви насилля та поспілкувалися з працівниками поліції.