Бердичів

міська рада

Ситуація з киснем у Бердичівській міській лікарні критична

1

Ситуація з кисневим забезпеченням у Бердичівській міській лікарні критична. Про це на 14 позачерговій сесії міської ради інформувала директорка підприємства Лариса Бабікова. З її слів, наразі з трьох постачальників запаси кисню має лише один.

Починаючи ще з середини жовтня, зазначила Лариса Бабікова, в лікарні отримували листи від постійного постачальника про те, що запаси відсутні. Згідно підписаного з ним договору, лікарня має ще 2,0 т рідкого кисню та близько 170 балонів газоподібного.

Інша фірма, що постачала Бердичеву газоподібний кисень, протягом останніх 2-х тижнів теж без запасів. Одного лише разу вдалося домовитися про те, аби до лікарні завезли 25 балонів.

Вони отримують кисень від третього і єдиного на сьогодні постачальника, на жаль, у недостатній кількості, констатувала Лариса Бабікова. За договором, залишилося 33,0 т рідкого кисню.

За останні 1,5 роки було чимало зроблено для того, аби міська лікарня зовсім не залишилися без рятівного газу, продовжила директорка Бердичівської міської лікарні. У запасі є 68 кисневих балонів, 20 з яких отримали як гуманітарну допомогу. Є також 10 кріоциліндрів: половину орендують у постачальників, ще половину було закуплено за кошти НСЗУ – 687,0 тис. грн.

Близько року тому було вирішено побудувати власну кисневу станцію, що й зробили за кошти НСЗУ та за рахунок державної субвенції (загальна вартість – близько 1,5 млн. грн.). Щоденно у лікарні споживають 1,3-1,5 т рідкого кисню, інформувала далі Лариса Бабікова, плюс все те, що виробляє станція (16,2 м³/год). Того, що підвозить єдиний на сьогодні постачальник, не вистачає. Часто трапляються форс-мажори (ламаються машини, хворіють водії, доводиться відшуковувати можливості й самим їхати за киснем та закачувати його буквально у польових умовах). Намагаючись врятувати людські життя, медики «розтягують» кисень, наскільки це можливо.