Бердичів

міська рада

Увага, несанкціонована реклама!

МІ_реклама_2

Її можна побачити, де завгодно — на фасадах будинків, електроопорах, деревах. Несанкціоновану рекламу. Мешканцям Бердичева пропонують узяти кредит, продати квартиру, знайти роботу.

Як правило, поширенням інформаційних листівок і розклеюванням рекламних оголошень займаються підлітки або студенти, котрі шукають можливість додаткового заробітку. Для такої роботи не потрібно ні диплома, ні взагалі будь-яких документів і спеціальних знань. Молоді люди особливо не замислюються над тим, що їхні дії можна кваліфікувати, як адміністративне правопорушення, за яке загрожує грошовий штраф.

Перед роботою новоспечені розклеювачі проходять інструктаж у більш досвідчених колег. Ті радять, як поводитися у конфліктних ситуаціях з населенням, і як у крайніх випадках відповідати на запитання представників органів правопорядку. Наприклад, «працюю не за гроші, а по доброті душевній, мене просто попросили розклеїти». При появі на горизонті співробітників поліції «альтруїсти» намагаються якомога швидше щезнути.

У порівнянні з іншими містами проблема несанкціонованої реклами у Бердичеві не така велика, але вона є. Той, хто розміщує рекламу у заборонених для цього місцях, порушує Правила благоустрою м. Бердичева та забезпечення чистоти і порядку. По-друге, така реклама розклеєна хаотично і спотворює естетичний вигляд міста.

Одні з тих, хто відповідає за незаконне розміщення оголошень, — особи, які завісили рекламою «Кредит» майже усі вільні опори електромереж, фасади будинків і трансформаторні будки. Заходи адміністративного впливу до цих громадян застосовуватимуть, відповідно до статті 152 КУпАП (порушення правил благоустрою територій міст та інших населених пунктів). Для фізичних осіб (громадян, які розклеювали оголошення) — штраф від 340 до 1360 гривень; для фізичних та юридичних осіб-підприємців (організаторів такої діяльності) — штраф від 850 до 1700 гривень.

Муніципальна інспекція з благоустрою міста звертається до бердичівлян з проханням не порушувати правил розміщення оголошень. Як альтернативу, пропонує наступне:

  • Якщо хтось хоче розмістити рекламу, для цього є спеціально відведені місця, а саме – дошки оголошень;
  • Щодо безкоштовної розклейки оголошень, це теж можна зробити на спеціально відведених дошках. Дієвим є вкидання листівок до поштових скриньок. На парканах, деревах, електроопорах тощо розміщати оголошення ЗАБОРОНЕНО.

Муніципальна інспекція виконавчого комітету Бердичівської міської ради