Бердичів

міська рада

У Бердичеві батьки за харчування дітей наперед платити не будуть. Інформація про, начебто, 30 грн за обід та про обов’язкову передоплату – фейк!

IMG_20211103_120403

«…Починаючи з січня 2022 року, змінюються правила організації харчування дітей. Вартість харчування за 1 день становитиме 30 грн. Можливі два варіанти оплати – передоплата за 5 місяців та передоплата за 9 місяців. Без внесення коштів не відбудуться тендери…»

Таке повідомлення отримали цими днями батьки бердичівських школярів. На тлі резонансу, що триває навколо відміни безкоштовного харчування у 1-4 класах, ця інформація, зрозуміло, викликала масу обурення серед містян. Хто до такого додумався, запитували з-поміж іншого, батьки, місцева влада чи у Києві?..

Позиція міської влади та особисто міського голови Сергія Орлюка чітка й однозначна: ані про подорожчання, ані про жодну сплату наперед мова не йдеться. А розповсюджена кимось інформація – фейк. Про це міський голова особисто заявив під час спеціально влаштованої зустрічі з директорами шкіл. Малося на увазі, аби керівники навчальних закладів донесли до батьків реальну правду. Але звідки взялася така інформація? Хто вирішив «підняти ціни» та брати плату наперед? Чи не схоже це на саботаж?..

Зі слів заступниці начальниці управління освіти і науки Світлани Басюк, фахівці управління вже планують закупівлю продуктів на наступний рік. Для того, аби спланувати, потрібно знати, скільки дітей-пільговиків будуть харчуватися, яка потреба у харчуванні є серед тих, за кого платитимуть батьки. Зрештою, як припустили самі директори, у групах було влаштовано щось на кшталт моніторингу.

Моніторинг – моніторингом, але звідки інформація про подорожання і за яким правом у батьків вимагають передоплату?.. У місті активно працює робоча група з організації шкільного харчування, до якої увійшли фахівці виконкому, депутати, громадські активісти, нагадує депутат Бердичівської міської ради, радник міського голови Артур Іваненко. Так само активно вивчаються кращі напрацювання інших міст – зокрема, Луцька, в якому близько 30 років успішно працює комунальний комбінат харчування. Головна тема сьогодні – кардинальна зміна системи харчування. Варіанти є різні, говорить Артур Іваненко: займатися ним може комунальна установа, управління освіти і науки може закуповувати обіди у приватних структур тощо. У Бердичеві наразі схиляються до луцького варіанту, коли за харчування відповідає профільне комунальне підприємство.

Але у будь-якому випадку, підкреслює радник, жодної мови про сплату наперед іти не може. Це суперечить позиції міської влади і Сергія Орлюка. Школяр матиме змогу прийти до їдальні, взяти обід, або лише салат і котлету, або лише дві котлети, і розрахуватися готівкою. Або ж батьки матимуть змогу сплатити за спожиті обіди, припустимо, наприкінці тижня чи наприкінці місяця. Лише так. І про жодне підвищення вартості харчування мова наразі не йде.

Останні новини