Новий тариф на очистку стічних вод презентував Комплекс екологічних споруд

252276607_967364293990843_6442939566876794046_n

Новий тариф на очистку міських стоків, запропонований ТОВ “Комплекс екологічних споруд”, розглянули на засіданні робочої групи з перевірки матеріалів розрахунків тарифів.

Надані підприємством обчислення мають на меті приведення чинного тарифу – 8, 34 грн./м³ – до економічно обґрунтованого рівня, пояснила головна спеціалістка відділу комунального господарства управління ЖКГ Наталія Палкіна. З її слів, останні розцінки на очистку стічних вод були затверджені ще у квітні 2018-го та розраховані за цінами попереднього, 2017-го, року. Відтоді, зауважила доповідачка, значно підвищився розмір мінімальних гарантій оплати праці (з 1.12.2021 р. цей показник становитиме 103%) та відчутно подорожчали усі складові тарифу – особливо електроенергія (на 87%), дизельне паливо (110%), бензин (72%), газ (59,5%).

Ще одним чинником підвищення собівартості очистки 1 м³ стоків, зі слів економістки, є скорочення обсягів водовідведення по місту, оскільки для обробки різної кількості води витрачається однакова кількість ресурсів.

З урахуванням реальної вартості структурних компонентів чинного тарифу станом на 2021 рік, підприємство вивело планову середньозважену ціну на очистку – 14,52 грн./м³ (без ПДВ). Однак, щоби зменшити навантаження на жителів громади, споживачів планують розділити на три категорії – населення, бюджетні установи та юридичні особи, для кожної з яких встановлять свій тариф. Для побутових споживачів він, запевняють у КЕС, буде найменшим.

На думку фахівців, нові розцінки дадуть підприємству можливість втілити у життя розроблену інвестиційну програму з заміни повітродувного обладнання та відновлення системи аерації протяжністю у понад 0,5 км., яку на сесії Бердичівської міської ради розглядатимуть місцеві депутати.

Що ж до розміру тарифу, робоча група вирішила ретельно вивчити всі матеріали та розрахунки, надані “КЕС”, та продовжити обговорення у понеділок, 8 листопада.