Бердичів

міська рада

Делегація з Бердичева відвідала Нижньосілезьке воєводство Польщі

IMG_20211217_193909_628~2

Бердичівський міський голова Сергій Орлюк, заступниця міського голови з гуманітарних питань Олена Петрівська, керуюча справами виконавчого комітету Бердичівської міської ради Лариса Котнюк, радник міського голови Артур Іваненко, депутат Бердичівської міської ради, голова бюджетної комісії, підприємець Юрій Ніколаєнко, депутат Бердичівської міської ради, головний спеціаліст з питань запобігання та протидії корупції Василь Толочко, а також заступниця директора міського Палацу культури ім. О. Шабельника Алла Садковська з робочим візитом відвідали міста Нижньосілезького воєводства.

Поїздка бердичівської делегації до Республіки Польща відбулася у рамках співробітництва між містами-побратимами – Бердичевом та Явором, що триває з 2000-го року. Новий етап у дружніх та партнерських стосунках розпочався у жовтні 2021-го, після підписання очільниками обох міст – Сергієм Орлюком та Еміліаном Берою – Меморандуму про дружбу і співпрацю.

Тоді до Бердичева завітали представники яворських органів місцевого самоврядування. Метою візиту, за словами гостей, було, насамперед, відновлення та зміцнення партнерства між громадами, а також знайомство з новим міським головою Бердичева.

У польській газеті “Кур’єр Яворський” була надрукована стаття “Наше серце дивиться на Схід”, в якій бурмістр Явора Еміліан Бера поділився своїми враженнями від перебування в Україні. Посадовець зазначив, що йому дуже імпонує Сергій Орлюк та його молода команда. У Бердичеві, підкреслив, добре видно результати ефективної роботи нової влади і водночас – продовження вже започаткованих ініціатив. Коли на власні очі бачиш, як твої сусіди прискорилися у власному розвитку та чого зуміли досягти, залишається лише порадіти за них і побажати їм незламності й витривалості, підсумував Еміліан Бера.

Нині ж бердичівляни здійснили візит у відповідь, щоби перейняти у польської сторони краще з досвіду роботи в управлінській, культурній, комунальній та інвестиційній сферах.

Явір зустрів делегатів робочою атмосферою та партнерськими переговорами. Насамперед гості спільно з місцевими високопосадовцями, депутатами, керівниками управлінь та директорами комунальних установ взяли участь у бесіді щодо подальшої співпраці між містами, що відбулася у залі радників Яворської ратуші.

Вдалося бердичівлянам поспілкуватися і з представниками польських туристичної та правничої галузей на тему залучення інвестицій, а також їх юридичного обслуговування. Працівники інвестиційного відділу Яворської міської ради поділилися власним досвідом у сфері отримання грантів Євросоюзу, співпраці з приватними особами, які бажають власним коштом відновити занедбані пам’ятки архітектури на благо місцевої громади й регіонального туризму, інвестування міської влади у комунальну інфраструктуру, будівництво доріг, енергетику, водопостачання та водовідведення. Серед іншого, обговорили принципи сталого економічного розвитку та захист навколишнього середовища.

Також делегати відвідали розташовані у мерії комунальний театр і аналог ЦНАПу у Бердичівській міській раді, побували на підприємстві з виготовлення хлібобулочних і кондитерських виробів, ознайомившись із основними засадами ведення бізнесу на польському ринку.

У вільний час польська сторона з гордістю демонструвала гостям нові підходи в управлінні культурними та історичними об’єктами, що знаходяться на території міст та є їхніми структурними одиницями.

Так, у яворському Регіональному музеї делегати побачили вдалий симбіоз культури та маркетингу, а на заводі Mercedes-Benz – ефективне залучення інвестицій не лише у виробничі процеси, а й комунальні потреби громади, зокрема, в будівництво доріг, модернізацію насосної станції, очисних споруд, водо- та каналізаційних трубопроводів.

Сергій Орлюк із колегами побували і в інших містах Нижньосілезького воєводства. У Вроцлаві гості відвідали океанаріум “Африкаріум” та один із 13 об’єктів Світової спадщини ЮНЕСКО у Польщі – Залі століття. Океанаріум діє у формі товариства з обмеженою відповідальністю, що дозволяє розважальному закладу провадити господарську діяльність на спрощених засадах. Що ж до Зали століття, то приміщення цієї історичної архітектурної пам’ятки нині використовується як місце проведення муніципальних спортивних і культурно-мистецьких заходів, єднаючи, таким чином, багатовікові традиції і сучасність.

На запрошення Департаменту водопостачання та водовідведення міста Вроцлава бердичівляни завітали до наукового музею Гідрополісу, де ознайомилися із репрезентативним способом подачі інформації щодо історії та розвитку комунального й приватного водокористування.

Вроцлавський Національний музичний форум став наступним культурним закладом, який приємно вразив гостей із Бердичева. Філармонія, оснащена сучасним музичним обладнанням і пристосована до потреб 700-тисячної громади, була створена органами місцевого самоврядування воєводства та успішно функціонує під їхнім керівництвом.

У Познані Сергій Орлюк із колегами отримали досвід ефективного провадження природоохоронної та логістичної діяльності. Тут розташований Острів Тумський – вдалий приклад перетворення одного з найстаріших районів міста на осередок міського туризму. Ідею ж ефективної комунальної реклами культурних заходів, пов’язаних з утвердженням світських та релігійних традицій народу, якнайкраще втілюють міські Різдвяні ярмарки.

По поверненню до Явора обидві сторони відвідали Європейський молодіжний центр Єврорегіону Ніса, де взяли участь в обговоренні так званих транскордонних проєктів з програми польсько-чеського співробітництва та відзначили найактивніших місцевих волонтерів. Міський голова Бердичева та бурмістр Явора вручили номінантам пам’ятні подарунки – статуетки, грамоти, сувеніри.

Наостанок польські й українські колеги долучилися до урочистої служби у церкві Миру та спільно помолилися за мир в Україні.

Сергій Орлюк та Еміліан Бера впевнені, що попереду на міста-побратими чекатиме багато спільних проєктів, різноманітних програм та культурних заходів.

Останні новини