Шановні жителі Бердичівської міської територіальної громади!
Незабаром новорічні та різдвяні свята. Будинки культури, клуби, шкільні та дитячі установи, оселі громадян громади прикрасять новорічні ялинки – невід’ємний атрибут цих свят.
Зазвичай під час новорічних святкувань стрімко зростає кількість пожеж, які виникають внаслідок порушення правил пожежної безпеки, при користуванні гірляндами на ялинках та піротехнічними виробами. Зважаючи на те, дотримуйтесь корисних порад і це допоможе всім безпечно провести новорічні та різдвяні свята.
Перш ніж встановити в приміщенні лісову красуню, необхідно потурбуватися про те, щоб її перебування було безпечним для оточуючих.
Щоб уникнути пожежі, ялинку слід розмістити на стійкій основі: на підставці, у посудині з піском, так, щоб вона не перешкоджала виходу з приміщення та знаходилася на відстані не менше одного метра від систем опалення, приладів побутової техніки або легкозаймистих матеріалів.
Для прикрашання ялинки необхідно застосовувати електричні гірлянди тільки заводського виготовлення. Не забувайте, що лампи гірлянди треба закріплювати надійно, бо при падінні від поштовху чи протягу вони можуть стати причиною пожежі. Обов’язково перевірте справність електричного дроту та його ізоляцію. У разі, якщо ви помітили певну несправність гірлянди: з’явилося миготіння лампочок, іскріння, сильне нагрівання дроту – негайно вимкніть її.
Також слід завжди пам’ятати, що хвоя сама по собі є легкозаймистою. Не слід прикрашати ялинку целулоїдними, паперовими іграшками, ватою та марлею, бо вони також можуть легко спалахнути. Для прикрашання ялинки заборонено використовувати свічки.
Ще одну «новорічну небезпеку» складають піротехнічні вироби. В останні роки їх арсенал суттєво поповнився, зимові свята важко уявити без різноманітних петард, ракет і салютів. Головними споживачами такої продукції є діти. Бо саме вони найбільше чекають від свят не тільки подарунків, але й феєричного світла. Святкування, за дитячим сценарієм, повинні прикрасити саме хлопавки, бенгальські вогні, салюти, ракети та петарди.
Купуйте лише ліцензовані піротехнічні вироби. Використовуйте їх відповідно до супроводжуючих інструкцій, розміщених на виробі. Не забувайте, що користування такими приладами в приміщеннях категорично забороняється!
Особливу увагу під час новорічних свят потрібно звернути на дітей. У жодному разі не залишайте сірники, запальнички, бенгальські вогні та інші піротехнічні засоби у місцях, де їх легко зможуть знайти діти. Ніколи не дозволяйте їм бавитися з такими іграшками, бо це може призвести до втрати здоров’я чи навіть життя!
При перших ознаках виникнення пожежі – не панікуйте. Насамперед уточніть, що саме горить. Якщо це гірлянда – негайно вимкніть її з розетки. Палаючу ялинку необхідно залити водою або накрити змоченою у воді ковдрою. Пам’ятайте, при виникненні пожежі необхідно негайно телефонувати до служби порятунку «101». Рятувальники готові прийти вам на допомогу в будь який час.
Вимоги пожежної безпеки при влаштуванні новорічної ялинки та проведенні святкових заходів нескладні, не вимагають особливих матеріальних витрат. Суворе їх дотримання дозволить не затьмарити веселі Новорічні свята, уникнути неприємностей, пов’язаних із пожежею.
Пам’ятайте, що лише дотримання елементарних правил пожежної безпеки застереже від трагічних наслідків та псування новорічного настрою!
Відділ з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення виконавчого комітету Бердичівської міської ради