Бердичів

міська рада

Наступні 5 років Публічну бібліотеку бердичівської громади очолюватиме Тетяна Кущук

1-7

Комісія з конкурсного добору на посаду директора Публічної бібліотеки з філіями Бердичівської міської територіальної громади визначалася з тим, хто очолюватиме заклад наступні 5 років. Єдиною кандидаткою на посаду директора виявилася нинішня керівниця бібліотеки Тетяна Кущук, котра представила програму розвитку бібліотечної справи у громаді на 1 рік та стратегічну програму – на 5 років.

Презентації стратегії передував короткий звіт про зроблене у місцевому бібліопросторі за час перебування на директорській посаді. Насамперед, це повний ребрендинг колишньої системи та старт роботи над створенням абсолютно нової моделі надання послуг бібліотеками й філіями. При цьому у бібліотеці намагалися максимально задіяти потенціал мешканців громади та створити майданчик, на якому актуалізується колективний інтелект та продукуються креативні рішення.

Йдучи вперше на посаду директорки, Тетяна Кущук задекларувала: про тутешню бібліотеку та її команду, про місцеву громаду і, власне, про Бердичів в Україні знатимуть. Чи вдалося підійти впритул до звання «бібліотечної столиці України»?.. Протягом останніх 5 років БібліоБердичів зумів стати 2-м в Україні після Львова, а місцева Центральна бібліотека – кращою міською бібліотекою в області. Бердичів отримав звання найкращого у роботі з молоддю та відсвяткував здобуття своєю представницею всеукраїнського звання «Молода бібліотекарка року». Таким чином в Україні оцінили роботу молодіжного центру «М-Формація», створеного та діючого на базі бібліотеки.  

Відповідати сучасним трендам і запитам суспільства, насичувати подіями простір громади, реалізувати місцеву й державну політику у сфері культури, оновлювати й посилювати матеріально-технічну базу, намагаючись при всьому цьому максимально зменшити вантаж на місцевий бюджет… Маючи таку мету, Тетяна Кущук ґрунтовно «підсадила» Публічну бібліотеку на грантову діяльність. Як результат – 26 виграних грантів за 5 років, а це – понад 1,0 млн. грн.

Ну і, зрештою, особисті досягнення: до свого другого у житті «директорського» конкурсу кандидатка, з-поміж іншого, підійшла у статусах випускниці Академії культурного лідера, фасилітаторки від Британської Ради в Україні, тренерки від Школи культурного менеджменту та креативних індустрій, лідерки Teens Skills-Up club.

Попередньо проведений SWOT-аналіз (детальний аналіз внутрішніх переваг, внутрішніх слабких сторін, а також зовнішніх можливостей та загроз) дозволив визначитися з виробленням ефективних управлінських рішень, що чекають на Публічну бібліотеку у майбутньому.

Публічна бібліотека з філіями бердичівської громади, за Тетяною Кущук – то сучасні, креативні, інформаційно-дозвіллеві центри для кожного. Їхня місія – створення, збереження та використання власних і світових інформаційних ресурсів, що мають відповідати усім процесам життєдіяльності громади. Різні потреби користувачів повинні задовольнятися на принципах доступності, оперативності, якості та комфортності.

Досягнення стратегічних цілей можливе завдяки реалізації цілей базових:

  • Креативний, мультифункціональний простір;
  • Інформаційно-культурний простір та дозвілля;
  • Віртуальна бібліотека;
  • Неформальна освіта протягом всього життя;
  • Співпраця, партнерство, промоція.

Окремо кандидатка наголошує: люди мають усвідомити, що Публічна бібліотека належить кожному з них. Заклад отримує розвиток не лише за рахунок бібліотекарів, а й за участі громади.

Мудреці застерігали: «Не дай Бог тобі жити в епоху змін»… І це, в якійсь мірі, правда, констатує Тетяна Кущук: коли дують вітри змін, хтось воліє збудувати укриття та принишкнути в очікуванні штилю. Але є й інші: вони зводять станції, змушуючи вітри виробляти енергію. Саме цим і планує займатися Публічна бібліотека наступні 5 років. Така перспектива, судячи зі всього, прийшлася членам комісії до душі: кандидатура Тетяни Кущук отримала одноголосне «за», міському голові Сергію Орлюку рекомендуватимуть підписати відповідний контракт.

Останні новини