Бердичів

міська рада

Новий тариф на очистку стічних вод затвердили члени виконкому

IMG_20211216_122641

16,30 грн/1м³ (з ПДВ) – такий тариф на очистку стічних вод для всіх категорій споживачів було затверджено на засіданні виконавчого комітету Бердичівської міської ради.

За інформацією головної спеціалістки відділу комунального господарства управління ЖКГ Наталії Палкіної, чинний тариф, який наразі становить 8,34 грн./м³ (з ПДВ) для населення, 8,82 грн./м³ (з ПДВ) для бюджетних установ та 9,18 грн./м³ (з ПДВ) для юридичних осіб не коригувався ще з середини 2018 року. Нині він є економічно необґрунтованим і не покриває першочергові витрати ТОВ “Комплекс екологічних споруд” на закупівлю необхідної електроенергії, сплату податків та зборів, виплату заробітної плати, проведення ремонтних робіт.

Станом на 2021 рік, зазначила економістка, реальна вартість структурних компонентів чинного тарифу значно зросла. Підвищився розмір мінімальних гарантій оплати праці (з 1 грудня поточного року цей показник становить 103%), зросли ціни на електроенергію (87%), та паливно-мастильні матеріали: дизельне паливо (110%), бензин (72%), газ (59,5%).

Зі слів Наталії Палкіної, впливає на здорожчання собівартості послуги і поступове зменшення річного обсягу водовідведення, адже для очистки меншої кількості стоків підприємство використовує таку саму кількість ресурсів.

Представники ТОВ “Комплекс екологічних споруд”, у свою чергу, проінформували, що станом на сьогодні підприємство має заборгованість у розмірі 1,5 млн. грн. за використану електроенергію, та 38 тис. грн. – по податках та зборах. До того ж, стверджують, товариство не має можливості вчасно і у повному обсязі розраховуватися зі своїми працівниками.

Заслухавши доповідачів, виконавчий комітет Бердичівської міської ради підтримав відповідний проєкт рішення та затвердив тариф на очистку стічних вод у розмірі 16,30 грн/1м³ (з ПДВ) для всіх категорій споживачів.

Таким чином, загальний тариф на централізоване водопостачання і водовідведення становитиме 47,84 грн/1м³. Із них: 24,17 грн/1м³ – централізоване водопостачання та 23,67 грн/1м³ – централізоване водовідведення (у т. ч. 7,37 грн/1м³ – транспортування стічних вод і 16,30 грн/1м³ – очистка стічних вод).

Відповідальність за достовірність розрахунків, згідно рішення виконавчого комітету та чинного законодавства України, покладається на ТОВ “Комплекс екологічних споруд”. Окрім того, на засіданні товариству рекомендували у тримісячний термін звернутися до Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області щодо проведення позапланової перевірки з подальшим інформуванням виконавчого комітету про її результати з метою підтвердження економічної обґрунтованості тарифу.