Бердичів

міська рада

Переможницею конкурсу на посаду директора Музею історії м. Бердичева оголошено Наталію Захарчук

1-6

У виконавчому комітеті відбулося засідання комісії з проведення конкурсного добору керівника КЗ «Музей історії м. Бердичева». Процедуру було витримано з урахуванням вимог чинного законодавства, всю необхідну інформацію попередньо оприлюднили на Офіційному сайті Бердичівської міської ради. До комісії включили трьох представників виконавчого комітету, а також по три представника від громадських організацій та трудового колективу, очолила її керуюча справами виконавчого комітету Лариса Котнюк.

Щодо кандидатів на посаду директора музею, то відповідну заяву на розгляд членів комісії подала одна особа – наукова співробітниця Музею історії м. Бердичева Наталія Захарчук.

Цікавий, позитивний, свій… Місце, в якому духовно відпочиваєш і наповнюєшся, до якого хочеться повернутися… Таким, насамперед, бачить головний музей міста Наталія Захарчук. Кандидатка презентувала своє бачення Програми розвитку закладу на 1 рік та на 5 років.

Одне з перших, що планує втілити вона у життя – створити мистецько-музейну раду чи центр. До цього консультативно-дорадчого органу, припустила, могли б увійти фахівці місцевих музеїв, краєзнавці, історики, митці, співробітники відділу культури Бердичівської міської ради, меценати. За задумом Наталії Захарчук, така рада має виступити у ролі додаткового майданчика для комунікації влади та громадськості, громади та самого музею.

У планах Наталії Захарчук – створення музейного сайту, активізація та постійне оновлення сторінок у соцмережах, популяризація закладу у відео на YouTube.

Музей історії Бердичева повинні впізнавати за допомоги символічних маркерів. Потрібно починати рухатись від того, «хто ми і які ми є» до «ким і якими ми хочемо стати». Все це, за переконанням кандидатки на посаду директора, стане можливим при умові створення музейної айдентики. Тож попереду, скоріш за все – розробка «фірмового», «музейно-історичного», логотипу.

Реекспозиція музею – це теж, без чого, на думку Наталії Захарчук, не обійтись. Вже є задуми з облаштування й тематичності експозиційних залів, оновлення етикетажу, створення тематико-експозиційного плану.

З-поміж іншого, протягом першого року своєї роботи на посаді директорки Наталія Захарчук планує організувати реставрацію музейних предметів, активізувати й модернізувати роботу виставкової зали, ввести у музеї платні послуги. Щодо останнього, то заклад, відповідно чинного законодавства, може заробляти тим, що брати плату за:

  • Відвідування музею та діючих виставок;
  • Обслуговування екскурсійних груп й окремих відвідувачів;
  • Проведення виставок образотворчого й декоративно-ужиткового мистецтва;
  • Організацію конференцій, конкурсів, семінарів;
  • Проведення фото-, відео- та кінозйомок;
  • Інші види послуг, відповідно до переліку, затвердженого профільним міністерством.

Активна участь у написанні грантів, що дозволить реалізувати актуальні музейні проєкти – цей пункт є першим у Програмі розвитку музею на 5 років від Наталії Захарчук. Окрім того, у планах – провести ремонтні роботи у підземних залах закладу, що дозволить проводити тематичні екскурсії. Серед задумів – організація віртуальних екскурсій, впровадження у діяльності музею інноваційних та мультимедійних технологій, завершення його реекспозиції, створення нових тематичних експозицій, перехід до облаштування нових тематичних залів.

Бачення Наталією Захарчук подальшої діяльності Музею історії міста та розвитку музейної справи загалом знайшов розуміння й повну підтримку у конкурсній комісії: члени комісії одноголосно проголосували за те, аби рекомендувати її кандидатуру міському голові Сергію Орлюку для підписання контракту на посаду директорки музею.  

2 Відповіді

  1. Перше, що необхідно зробити це зробити каталог експонатів. Мабудь в Україні лишився лише наш музей без нього, що дає можливість до викрадення цінних експонатів