Бердичів

міська рада

У Бердичеві вшанували учасників ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи

IMG_20211214_101428

Учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, громадськість та представники місцевої влади зібралися біля пам’ятника ліквідаторам, аби вшанувати подвиг тих, хто 35 років тому ціною власного життя і здоров’я приборкав атомну стихію.

Чорнобильська трагедія, що сталася 26 квітня 1986 року, зазначили організатори мітингу, є однією з найбільших катастроф в історії людства. Після вибуху на четвертому енергоблоці ЧАЕС “мирний атом” вирвався з-під контролю людини, ставши справжньою загрозою для цілого світу.

Зі слів ліквідатора Івана Осіпчука, понад 600 тис. чоловік з усього колишнього Радянського Союзу намагалися усунути наслідки небаченої техногенної катастрофи. Він та його колеги, розповів, працювали, не покладаючи рук, і вже 14 грудня 1986 року над зруйнованим реактором було побудовано захисний саркофаг.

Серед героїв-чорнобильців – 731 бердичівлянин. На жаль, констатував Іван Осіпчук, внаслідок отриманого опромінення та викликаних ним хвороб, 396 ліквідаторів відійшли у Вічність.

За кожною цифрою зі статистичних даних стоїть конкретна людина, її діти, її сім’я, її історія, наголосив, у свою чергу, Сергій Орлюк. Аварія на ЧАЕС зруйнувала мільйони людських життів і доль, перекреслила мільйони мрій та планів. Тому суспільство, переконаний міський голова, не має права забути, яку високу ціну заплатили ліквідатори в ім’я порятунку людства.

Пам’ятати і шанувати подвиг героїв Чорнобиля – святий обов’язок кожного, вважає міський голова. Зі свого боку, запевнив, місцева влада ніколи не залишається осторонь проблем чорнобильців та завжди буде готова прийти на допомогу.

Пам’ять загиблих під час ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС та померлих внаслідок радіаційного зараження присутні вшанували хвилиною мовчання та покладанням квітів до пам’ятника.

Окрім того, міський голова Сергій Орлюк поклав квіти до пам’ятної стели “Вони врятували світ” спільно із працівниками 9-ї державної пожежно-рятувальної частини.

Останні новини