Про харчування дітей у закладах освіти Бердичівської міської територіальної громади

IMG_20211222_120501

Перелік категорій дітей, які забезпечуються безоплатним гарячим харчуванням у комунальних закладах дошкільної освіти Бердичівської міської територіальної громади з 01.01.2022 затвердили члени виконавчого комітету. Окрім того, було затверджено перелік категорій здобувачів освіти денної очної форми навчання, які забезпечуються безоплатним одноразовим гарячим харчуванням у комунальних закладах загальної середньої освіти Бердичівської міської територіальної громади з 01.01.2022.

Згідно проголосованого проєкту рішення, з 01.01.2022 плату батькам, або особам, які їх замінюють, за харчування дітей у комунальних закладах дошкільної освіти Бердичівської міської територіальної громади визначено у розмірі 65 відсотків від визначеної вартості одного дитино-дня дітей різних вікових груп. Встановлено знижку з плати батьків за перебування дітей у комунальних закладах дошкільної освіти Бердичівської міської територіальної громади з 01.01.2022 у розмірі 50 відсотків від встановленої вартості одного дитино-дня сім’ям, які мають трьох і більше дітей.

Визначено, що:

• звільненню від сплати за харчування (знижки на харчування), підлягають здобувачі освіти, які зареєстровані на території Бердичівської міської територіальної громади або є платниками податку до Бердичівської міської територіальної громади;
  • харчування здобувачів освіти, які не належать до пільгових категорій, здійснюється за кошти батьків;
  • у разі відсутності здобувачів освіти у закладі під час освітнього процесу, у випадку навчання учнів за однією з індивідуальних форм здобуття освіти, організації освітнього процесу з використанням технологій дистанційного навчання компенсація за безоплатне харчування в закладах освіти громади не здійснюється.

ПЕРЕЛІК категорій дітей, які забезпечуються безоплатним гарячим харчуванням у комунальних закладах дошкільної освіти Бердичівської міської територіальної громади з 01.01.2022:

1. Діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування

2. Діти із сімей, які зареєстровані в органах соціального захисту населення і отримують державну соціальну допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям».

3. Діти, батьки яких мають право на пільги, встановлені законодавством України для сімей загиблих ( померлих) ветеранів війни.

4. Діти з інвалідністю.

5. Діти з особливими освітніми потребами, які виховуються в інклюзивних групах.

6. Діти із числа внутрішньо переміщених осіб чи діти, які мають статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів.

7. Діти, батьки яких є учасниками бойових дій.

ПЕРЕЛІК категорій здобувачів освіти денної очної форми навчання, які забезпечуються одноразовим безоплатним гарячим харчуванням у комунальних закладах загальної середньої освіти Бердичівської міської територіальної громади з 01.01.2022

1. Діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування

4. Діти з особливими освітніми потребами, які навчаються в інклюзивних та спеціальних класах.

5. Діти з інвалідністю, які навчаються у 1-4 класах.

7. Діти, які навчаються у 1-4 класах, батьки яких є учасниками бойових дій.

8. Діти, які перебувають у складних життєвих обставинах (за списками, затвердженими наказом міської служби у справах дітей виконавчого комітету Бердичівської міської ради, з урахуванням їх потреб з метою подолання складних життєвих обставин та мінімізації негативних наслідків таких обставин).

Даний проєкт рішення був складений на основі напрацювань, пропозицій та зауважень членів спеціальної робочої групи, створеної розпорядженням міського голови Сергія Орлюка, і до якої увійшли фахівці та члени виконавчого комітету, депутати Бердичівської міської ради, громадські активісти.