Бердичів

міська рада

Бердичів відзначив 78-му річницю визволення від нацистських окупантів

IMG_20220105_100349

На площі Незалежності, біля Меморіалу “Слава Героям!”, відбувся мітинг, присвячений 78-ій річниці визволення Бердичева від німецько-фашистських загарбників. Участь в урочистостях взяли представники міської і районної влади, місцеві депутати, громадські організації, ветеранські об’єднання, жителі та гості громади.

Учасники зібрання згадали трагічні сторінки історії міста у період Другої світової війни. Окупація Бердичева нацистами тривала довгих 911 днів. За цей час вороги стратили понад 38 тисяч бердичівлян, 11,5 тисяч – вивезли на примусові роботи до Німеччини. Знищили промисловість та інфраструктуру міста, зруйнували майже півсотні житлових будинків, заклади освіти і культури.

5 січня 1944 року Бердичів було повністю звільнено від гітлерівців, а десятки військових з’єднань, котрі брали участь у боях за місто, згодом отримали почесне найменування “Бердичівських”.

Скільки б не минуло років, впевнений міський голова Сергій Орлюк, подвиг визволителів завжди житиме у народній пам’яті. Українці, переконаний, і бердичівляни зокрема, ніколи не забудуть тих, хто віддав життя в ім’я перемоги, свободи та незалежності, став гідним прикладом для солдатів, котрі нині боронять кордони нашої держави. Український народ, наголосив міський голова, не лише пам’ятає, а й шанує своє минуле, а тому заслуговує на прекрасне майбутнє.

Слова вдячності на адресу воїнів-захисників усіх поколінь пролунали від заступника голови Бердичівської районної ради Володимира Діхтяра і першого заступника голови Бердичівської районної державної адміністрації Сергія Бакуменка. Артисти МПК ім. О. Шабельника Олександр Боровський та Сергій Ланцов виконали тематичні музичні композиції.

Пам’ять захисників України часів Другої світової війни та загиблих учасників АТО/ООС присутні вшанували скорботною хвилиною мовчання та покладанням квітів до Меморіалу “Слава Героям!”

Також від імені жителів громади представники міської влади поклали квіти до пам’ятників воїнам-визволителям Бердичева, Скорботному воїну, учасникам підпілля та стели, встановленої на честь 40-річчя Перемоги.