Бердичів

міська рада

Поглиблюючи дружбу та партнерство: делегація з Бердичева відвідала польське місто Ченстохова

1-12

Партнерство, дружні відносини та співробітництво між українським Бердичевом та польським Ченстохова отримало новий виток розвитку: минулого тижня з робочим візитом духовну столицю Польщі відвідала бердичівська делегація. Результатами поїздки її представники поділилися з міським головою Сергієм Орлюком.

До складу делегації увійшли заступниця міського голови Олена Петрівська, керуюча справами виконавчого комітету Лариса Котнюк, радник міського голови, депутат Бердичівської міської ради Артур Іваненко, депутати Бердичівської міськради Юрій Ніколаєнко та Василь Толочко, а також представники освітянської галузі – 2-ї гуманітарної гімназії, міського ліцею № 15 та Центру розвитку дитини № 7 «Соняшник».

Взаємовідносини між Бердичевом та Ченстохова тривають уже чимало років, втім, до останнього часу вони обмежувались здебільшого зустрічами у рамках тих чи інших урочистостей, несучи, певною мірою, формальний характер.

Якісних змін взаємне спілкування набуло лише минулого року: на День народження Бердичева та на Дні Польської культури місто відвідала делегація з Ченстохова, очолювана заступником Президента міста Річардом Стефаняком. Після знайомства з роботою промислових підприємств та навчальних закладів сторони попередньо виявили зацікавленість в обміні досвідом у сфері освіти, і вже у жовтні разом із паном Річардом та очільником відділу освіти міста Ченстохова Рафалом Пьотровскі до Бердичева прибула група керівників шкільних комплексів, початкових шкіл і дитсадків. Результатом кількаденної роботи стало підписання угод про взаєморозуміння та співробітництво між навчальними закладами обох міст.

Поїздка до Ченстохова виявилася більш ніж насиченою та змістовною, інформували Сергія Орлюка члени делегації. Вони мали зустріч із Президентом міста Кшиштофом Матиящиком, побували в гостях у партнерів бердичівських освітян, детально ознайомилися з роботою підприємств комунальної сфери і з тим, як і чим живе Ченстохова сьогодні.

Одне з того головного, що винесли вони з цього візиту, констатували бердичівляни, то сприймання їх польськими друзями й колегами як рівноцінних партнерів. Бердичеву, й справді, є що перейняти у сусідів і є чим поділитись. Принаймні, щодо галузі освіти, то тут вимальовується змістовний діалог між колегами, рівними за професіоналізмом, здобутками, творчим підходом, відданістю професії. Це саме, думається, стосується і галузі культури, й ряду інших сфер життєдіяльності. Ну і, звісно, щирість, гостинність та привітність господарів: жодної хвилини, поділилися з Сергієм Орлюком бердичівляни, вони не відчували себе обділеними увагою та добрим ставленням.

Даний візит мав іще одну мету – підготовчу: сторони обговорили деталі майбутнього візиту до Ченстохова Бердичівського міського голови Сергія Орлюка. Поїздку заплановано на весну цього року, очікується, що її результатом стане підписання Угоди про дружбу та партнерство між Бердичевом і Ченстохова.

Більш детально про зустріч освітян та роботу підприємств комунальної сфери Ченстохова Офіційний сайт Бердичівської міської ради розповість у наступних публікаціях.