Бердичів

міська рада

Сергій Орлюк: “Бій під Крутами – героїчна сторінка української історії”

6013f6edd56ae502144715~2

Шановні жителі та гості Бердичівської міської територіальної громади!


Сьогодні, 29 січня, всі українці вшановують пам’ять молодих патріотів, захисників Української держави, справжніх Героїв – учасників битви під Крутами, які увійшли у вітчизняну історію як символ мужності, національної звитяги та самопожертви. З дня легендарного бою минуло вже 104 роки, однак подвиг юних сміливців живе у пам’яті народній та надихає на визвольну боротьбу прийдешні покоління.

У 1918 році кілька сотень захисників Української Народної Республіки – бійці Студентського куреню, Української військової школи та гайдамаки – дали бій значно численнішому більшовицькому війську, котре наступало на Київ. Легендарна битва відбулася на на залізничній станції “Крути”. Тоді, ціною власного життя, юним воїнам, наймолодшим з яких ледве виповнилося по 16 років, вдалося зупинити навалу ворога.

Молоді українці, які потрапили у полон, були страчені, а згодом, після визволення Києва від більшовиків, поховані на Аскольдовій могилі.

Зі здобуттям Україною незалежності, учасники битви під Крутами посіли гідне місце у пантеоні національних Героїв, а сама битва стала однією із найтрагічніших і водночас найзвитяжніших сторінок державної історії.

Нині ми згадуємо полеглих у нерівному бою юнаків, вшановуємо їх світлу пам’ять та дякуємо за їх внесок у справу творення України. Історія бою під Крутами надихає сучасних воїнів, котрі нині боронять кордони нашої держави, та доводить, що Бог і правда завжди на боці захисників, в не агресорів.

Щиро вірю, що наші нащадки матимуть ким пишатися і з кого брати приклад!

Слава всім борцям за волю і незалежність України! Слава Україні!


З повагою – голова Бердичівської міської територіальної громади Сергій ОРЛЮК

Один відгук

Останні новини