Бердичів

міська рада

На Водохреще у Бердичеві здавали кров

IMG_20220119_085509~2

19 січня, на велике християнське свято Водохреща, всі охочі жителі територіальної громади мали змогу долучитися до доброї справи: здати донорську кров і врятувати чиєсь життя.

Працівники Житомирського обласного центру крові проводили забір матеріалу у приміщенні виконавчого комітету Бердичівської міської ради. За словами завідувачки відділом заготівлі крові ЖОЦК Алли Котюк, за перші дві години роботи медики прийняли 25 донорів. Загалом очікують на вдвічі більшу кількість.

На сьогодні є критична нестача крові першої групи з позитивним резусом, зазначають лікарі. Так, наприклад, за останній тиждень у ЖОЦК було замовлено 170 доз крові, із яких потреба у 1+ становила левову частку – 102 дози для 40 пацієнтів. Однак, підкреслила Алла Котюк, на вагу золота – кожен донор, адже гостра потреба у крові будь-якої групи може виникнути щомиті.

На заклик зробити донацію відгукнулися працівники міської ради, медичних установ, навчальних закладів, закладів культури та спорту, АТОвці, громадські активісти, небайдужі громадяни.

Усі донори, наголошують медики, додатково отримали безкоштовне обстеження на визначення групи крові та резусу, рівень гемоглобіну, аналіз на маркери ВІЛ, СНІД-інфекціі‌, гепатиту В, С і сифілісу, а також дослідження на антитіла до Covid-19.