Бердичів

міська рада

У Музеї 26-ої артилерійської бригади відкрито нову експозицію

IMG_20220121_112557~2

Напередодні Дня Соборності України на території 26-ої артилерійської бригади імені генерал-хорунжого Романа Дашкевича відбулося урочисте відкриття нової музейної кімнати, присвяченої історії та бойовому шляху частини.

Експозиція, зі слів військовослужбовців, є результатом їхньої копіткої праці у царині воєнно-історичної роботи, потужним інструментом патріотичного виховання молоді та збереження національної пам’яті про події у новітній російсько-українській війні.

Музейна кімната, зазначив командир артбригади, полковник Андраник Гаспарян, увібрала у себе історичні факти, а також живі емоції та почуття бійців, котрі пишуть історію держави своїми руками, а іноді й своєю кров’ю. Сьогоднішнє відкриття експозиції, виконаної в дусі воєнно-історичної доктрини та за усіма канонами музейної справи, є цеглинкою завтрашньої перемоги. Адже захист Батьківщини, переконаний командир, полягає не лише в обороні її кордонів, а й у розумінні її історії, пам’яті про її героїв та знаннях про її ворогів.

Нова музейна кімната складається із кількох блоків, присвячених різним періодам історії 26-ої бригади. Стенд “До війни” розповідає про знакові для частини події довоєнного часу. Велика експозиційна лінійка (“Початок війни” та “У вирі війни”) знайомить відвідувачів із подіями “найгарячіших” років новітньої російсько-української війни – 2014-2015. Блок “Ихтамнет” містить докази участі збройних сил Російської Федерації у воєнних діях на Сході України. Окремий стенд присвячено загиблим за незалежність і державний суверенітет України бійцям артбригади.

Додатково військовослужбовці обладнали виставку зброї та тематичну фотозону, яка є відтворенням місця поблизу вогневої позиції під час бою за місто Сіверськ у липні 2014 року. Артилеристи навіть відтворили дороговказ, на якому усі українські частини, що прибували, позначали свої міста.

Окрім огляду фотографій, документів, макетів, особистих речей українських воїнів та зброї, в музейній кімнаті можна переглянути відео зі свідченнями очевидців та ознайомитися з додатковою інформацією, відсканувавши розміщені тут QR-коди.

Нова експозиція, впевнений начальник ГУ морально-психологічного забезпечення ЗСУ, генерал-майор Владислав Клочков, стане важливою складовою української мілітарної історії, адже саме на таких речах формуються національні ідея, стійкість та ідентичність народу. На думку начальника відділу морально-психологічного забезпечення ОК “Північ” Олега Гуменного, відкриття музейної кімнати дасть поштовх до проведення на території артбригади різноманітних патріотично-виховних, історичних та просвітницьких заходів.

За героїзм, мужність, важку і таку потрібну працю подякував військовослужбовцям міський голова Сергій Орлюк. Соборність, зазначив, означає єдність і зв’язок поколінь. Бердичівські артилеристи ж сприяють зміцненню цього зв’язку та бережуть народну пам’ять про героїв, які віддали свої життя за те, аби держава Україна була на мапі світу.

За участь у реекспозиції музею представники особового складу 26-ої артилерійської бригади були нагороджені грамотами та цінними подарунками, а її командир Андраник Гаспарян та екскурсовод Віталій Матвійчук отримали відзнаки командира ОК “Північ”.

Останні новини