Бердичів

міська рада

“Шахрай гудбай”: Нацбанк України інформуватиме, як протидіяти платіжному шахрайству

шахрай-гудбай_2-2

Національний банк України (далі – Національний банк) готується до проведення Всеукраїнської інформаційної кампанії з протидії платіжному шахрайству “Шахрай Гудбай”, під час якої заплановано проведення низки заходів та виготовлення інформаційних продуктів, які плануємо поширювати власними каналами комунікацій та каналами партнерів. Цільовою аудиторією кампанії є населення України вікової категорії від 18 до 25 років, 45+ та учні шкіл, пенсіонери.
У 2020 році ми проводили кампанію про безпеку безготівкових розрахунків, що тривала пів року. Національний банк об’єднав навколо інформаційної кампанії понад 60 партнерів – це банки, платіжні системи, правоохоронні органи, мобільні оператори, інтернет-магазини, логістичні компанії, комунальні підприємства.
У лютому – травні 2022 року ми плануємо провести другу хвилю кампанії, оскільки в Україні тема шахрайства залишається актуальною. Соціальна інженерія, коли люди самі переказують гроші шахраям або розкривають їм дані своїх карток, залишається найпопулярнішим методом шахрайства. Також низький рівень обізнаності населення щодо сучасних кіберзагроз, протидії їм та низького рівня культури безпечного поводження в кіберпросторі спонукає до проведення Всеукраїнської інформаційної кампанії з протидії платіжному шахрайству “Шахрай Гудбай” у 2022 році.
Мета кампанії – поліпшити обізнаність громадян про кібергігієну та сформувати культуру безпечної поведінки у віртуальному просторі та нагадати українцям правила безпеки безготівкових та онлайн-платежів.
Термін проведення кампанії: з 15 лютого до 31 травня 2022 року.

Національний банк України