Бердичів

міська рада

Із 27 січня по 11 лютого школи бердичівської громади працюватимуть за дистанційною формою навчання

1-11

Загальноосвітні школи бердичівської громади переводять на дистанційну форму навчання. Триватиме воно з 27 січня по 11 лютого. Так само на «дистанційці» працюватимуть заклади позашкільної освіти – дитячо-юнацькі спортивні школи та Центр позашкілля ім. Разумкова. Дитячі садки функціонуватимуть у звичному режимі. Цій темі було присвячено позачергове засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Зі слів міського голови Сергія Орлюка, комісію вимушені були скликати через загострення ситуації з захворюваністю на COVID-19 та ГРВІ серед дітей та дорослих.

За інформацією директорки КНП «ЦПМСД» Бердичівської міської ради Наталії Хорошун, серед громади дійсно спостерігається значне зростання на коронавірус та грип. Хворіють багато, часто – цілими сім’ями. 24 січня, доповіла лікарка, було проведено 204 ПЛР-тести, а вже у вівторок 25 січня – 386. Окрім того, протягом понеділка-вівторка здійснили 84 швидкісних тести (позитивних результатів – 16), а протягом минулого тижня – 233 (позитивних результатів – 35). На амбулаторному лікуванні наразі знаходиться 481 особа (у т. ч. 107 дітей), і такого не було навіть у пікові періоди пандемії, констатувала Наталія Хорошун. Виходячи з клініки, представленої ВООЗ, можна дійти висновку, що у громаді домінують штам «Омікрон» та грип. Тож, за переконанням доповідачки, доцільно перервати ланцюг захворюваності (особливо серед дітей) і перевести школи на дистанційну форму навчання, розвівши колективи по домівках.

Щоденно моніторять ситуацію з захворюваністю учнів шкіл та вихованців дитсадків в управлінні освіти і науки. І якщо минулого тижня показники не викликали занепокоєння ( у п’ятницю 21 січня, припустимо, хворих на коронавірус дітей було 10, а працівників – 14), то все кардинально змінилося у понеділок.

Як повідомила начальниця управління Валентина Адаменко, 24 січня хворих на COVID-19 дітей нараховувалося вже 45, а працівників – 18. Водночас на ГРВІ захворіло 642 дитини та 104 працівники. На «дистанційку» перевели 47 класів. Наступного дня, 25 січня, хворих на COVID-19 дітей налічувалося вже 55, працівників – 24, а ГРВІ зафіксували у 1976 дітей та у 136 працівників. На «дистанційці» опинилися 56 класів. І ось зовсім свіжі дані: станом на 26 січня коронавірус зафіксовано у 64 дітей та 30 працівників (ще 12 здаватимуть ПЛР-тести), а ГРВІ – у 2059 дітей та у 150 працівників. На дистанційну форму навчання перейшли 68 класів.

Ситуація з захворюваністю у дитячих садках дещо краща, зауважила Валентина Адаменко: на коронавірус хворіють 4 дитини та 20 працівників, дітей, котрі хворіють та не відвідують садки, – 444, працівників на лікарняному – 70. Проблема – не так у COVID-19, як у ГРВІ, звертає увагу Сергій Орлюк. Коли у Бердичеві хвороба спостерігалася у 45 дітлахів, зауважує, то у багатьох районних центрах відповідна цифра була у 4 рази більше. Але все змінилося за лічені дні, і треба прораховувати можливі наслідки. Так, заходи є непопулярними, розуміє міський голова, та мова йде про збереження здоров’я як дітей, так і дорослих. І, мабуть таки, варто потерпіти два тижні, аби потім не мати проблем на місяці.

Останні новини