Бердичів

міська рада

Бердичівські ОСББ запрошуються до участі у Програмі Великої термомодернізації

IMG_20220203_171026~2

Сергій Орлюк зустрівся з головами місцевих ОСББ та запросив їх до участі у державній Програмі Великої термомодернізації. Про початок Програми було оголошено на нараді із очільниками Мінрегіону.

За отриманою інформацією, вже у перший рік Програми заплановано виконання робіт з покращення енергоефективності 5000 будівель у всіх регіонах України. На це з державного бюджету буде виділено понад 50 млрд. грн. у доповнення до 30%-го співфінансування з бюджетів місцевих.

Кошти будуть надаватися ОДА та ОМС у вигляді довгострокового кредиту під 3% річних на 20 років, котрий буде підлягати поверненню в тому числі і за рахунок платежів від співвласників будинків.

Серед переваг Програми у Мінрегіоні називають невелику ставку, тривалий термін кредитування, відсутність першого внеску ОДА/ОМС та додаткової плати за послугу з термомодернізації.

У 2022 році заплановано утеплити в першу чергу ті будинки, котрі відповідатимуть наступним критеріям:
• зосереджені в межах одного теплового району;
• зорієнтовані на “червоній лінії” генерального плану міста.

До участі у Програмі допускаються будинки як з центральним, так і з частковим/повним індивідуальним опаленням. А ось термомодернізувати будівлі, що внесені в реєстри історичної та культурної спадщини, наголошують фахівці, не бажано.

На думку Сергія Орлюка, енергоефективність сьогодні є питанням енергетичної та економічної стабільності держави, тому усім головам ОСББ варто порадитися із співвласниками та подати заявку на участь у державній Програмі.

Наразі влада повинна визначити перелік будівель, що підлягатимуть першочерговій термомодернізації у 2022 році та розпочати роботу міських архітекторів щодо розробки кольорової моделі фасадів.

Для участі у Програмі необхідно заповнити анкету, прикріплену нижче, та подати її у відділ житлового господарства управління житлово-комунального господарства, містобудування та архітектури Бердичівської міської ради до 10:00 7 лютого 2022 р.

При внесенні даних всі атрибути будинку у формі є обов’язковими до заповнення:
• адреса та координати на карті;
• загальна опалювальна площа, включаючи площу квартир з індивідуальним опаленням;
• споживання теплової енергії та поточний тариф на теплову енергію (окрім будинків зі 100% індивідуальним опаленням);
• відсоток квартир із індивідуальним опаленням.

На кожну будівлю подається окрема анкета.

За додатковою інформацією звертайтеся за телефоном: 0688493791 (Людмила Григорівна Гуцалюк).

Останні новини