Бердичів

міська рада

Випадок сказу у с. Підгородне (рішення комісії, профілактичні заходи)

IMG_20220216_150150

Випадок сказу зафіксували 15.02.2022 р. у с. Підгородне. У зв’язку з цим було скликано засідання протиепізоотичної комісії при Бердичівській міській раді. За інформацією начальника Бердичівського управління ГУ Держпродспоживслужби у Житомирській області Валерія Бикова, до одного з подвір’їв забіг собака – немісцевий, судячи зі всього, безпритульний. У подвір’ї, в свою чергу, теж перебувало кілька безпритульних псів, яких, начебто, підгодовує господарка помешкання – жінка 1937-го року народження.

Між тваринами почалася бійка, і пенсіонерка вийшла, аби їх розборонити. Приблудний пес накинувся на неї й покусав. У результаті жінці надали медичну допомогу, а собаку пристрелили. Мозок направили до лабораторії, фахівці якої констатували: тварина хворіла на сказ.

У відповідності до діючих нормативів, інформував далі Валерій Биков, у селі потрібно вводити карантинні обмеження та провести низку профілактичних заходів задля недопущення розповсюдження інфекції як самим Підгородним, так і прилеглими населеними пунктами. Взагалі, ситуація критична, підсумовує начальник управління: у бердичівській громаді це вже 2-й випадок сказу, а якщо брати Бердичівський район, то 6-й.

Останнім часом вірус сказу активно циркулює серед тварин, зазначає Валерій Биков, і доволі широко поширюється. Сприяє цьому значна кількість безпритульних чотириногих, чимало з яких мешкають на міському звалищі.

За інформацією голови комісії, заступниці міського голови Олени Благодир, вже з наступного тижня у громаді має почати діяти бригада з відлову безпритульних тварин. Попередньої домовленості досягнуто, і робота бригади, сподівається, повинна помітно позначитися на кількості чотириногих безхатченків.

Членами комісії було прийнято рішення зі встановлення карантинних обмежень та затверджено заходи з оздоровлення й профілактики захворювання тварин на сказ у с. Підгородне та на відстані 2 км.

Ознайомитися з документами можна, пройшовши за посиланнями:

Останні новини