Бердичів

міська рада

Волонтерство у дії: надавати невідкладну медичну допомогу навчали у Бердичеві

1-9

З огляду на останні події в Україні до розряду топових потрапила тема вміння надавати невідкладну медичну допомогу. У бердичівському молодіжному центрі «М-Формація» вирішили, що вона тісно переплітається зі ще однією – волонтерством. Нині тема добровільної допомоги на суспільних началах, без будь-якої оплати, виступила одним із головних напрямків роботи в «М-Формації»: у центрі запустили в дію Школу волонтерства і взялися за розробку Стратегії розвитку волонтерського руху у громаді.

Заняття з надання невідкладної медичної допомоги проводив Владислав Пивовар – молода людина, котра, як для свого віку, встигла чимало побачити й зробити. «Офіційно» Владислав – студент Бердичівського фахового коледжу промисловості, економіки та права, майбутній юрист. Та з самого дитинства жив мрією – бути у нагоді людям, допомагати. Такий поклик привів його до осередку Червоного Хреста України, де молодий чоловік став волонтером загону швидкого реагування.

Своє заняття він вибудував за простою схемою: розповідати про найпоширеніші випадки, що стаються під час НС. Так утворилося кілька головних пунктів – серцево-судинна реанімація, кровотечі (капілярні, артеріальні, венозні), переломи (відкриті й закриті), травма шийного відділу. Заняття триває до останнього запитання від присутніх.

За вичерпну інформацію та поклик до волонтерства Владиславу подякував один із них – отець Іван Цихуляк, настоятель парафії української греко-католицької церкви м. Бердичева, капелан. Від себе нагадав про чи не найголовніший принцип, що його має дотримуватися людина, котра має намір надати невідкладну допомогу – «Не нашкодь!» А тим, хто колись побував у ролі постраждалого, звернув увагу, не гріх буде за будь-якої нагоди подякувати своєму рятівникові. Адже, можливо, не такі вже й масштабні маніпуляції врятували здоров’я, а може й життя, і вже точно вберегли від майбутніх сумних наслідків.      

Волонтерська програма для молодіжних центрів реалізовується ГО “Лабораторія Ініціативної Молоді” за підтримки Посольства Великої Британії в Україні у межах програми «Активні Громадяни» від Британської Ради в України.

Останні новини