Бердичів

міська рада

Відбулася розширена нарада щодо організації роботи органів місцевого самоврядування з питань мобілізації та реагування на надзвичайні ситуації

IMG_20220216_101206

Темі роботи органів місцевого самоврядування під час можливої мобілізації та надзвичайних ситуацій було присвячено розширену нараду при Бердичівському міському голові. Участь у ній взяли керівники місцевих підприємств, установ, закладів та організацій. Наскільки готові у громаді до найгіршого сценарію – військові батальйону тероборони, поліція, підрозділ ДСНС, працівники терцентру комплектування і соцпідтримки, навчальні заклади і взагалі – населення?.. Чи у належному стані захисні споруди й підвали?.. Де вони розташовані?.. На ці та на ряд інших питань прагнув отримати відповідь міський голова.

За інформацією начальника місцевого відділу поліції Олега Мельничука, його підлеглих нині переведено на посилений варіант несення служби. Правоохоронці, наголосив, знаходяться у повній бойовій готовності. З-поміж іншого, поліція охороняє об’єкти критичної інфраструктури та з метою забезпечення громадської безпеки патрулює центральні вулиці Бердичева. Проводяться наради з приводу розповсюдження фейкової інформації, розроблено чіткий алгоритм дій у разі евакуації населення. Бердичівська поліція – зі своєю громадою і працює у посиленому режимі, підсумував Олег Мельничук.

Організація, підготовка та проведення мобілізації на території відповідальності входить до завдань колишнього військкомату, а нині – районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки. У зв’язку з загрозою можливого нападу з боку РФ центром проводиться комплекс заходів з метою підвищення рівня готовності не лише самої установи, а й органів місцевого самоврядування, інформував присутніх начальник РТЦК та СП Віктор Полторакін. Зокрема, за фахівцями центру – заняття з особовим складом дільниці та секторів оповіщення військовозобов’язаних, а також з персоналом у пункті збору мобілізованих. Головне, підкреслив Віктор Полторакін, це самосвідомість громадян та їхня готовність захистити державу. Що ж до ресурсу осіб з бойовим досвідом, то він є значним, адже за 8 років воєнних дій на сході через військові частини пройшло чимало людей.

В умовах нав’язування РФ гібридної війни протидія потужному агресору неможлива без залучення цивільного населення, звернув увагу у своєму виступі командир 139-го окремого батальйону територіальної оборони Микола Магденко. Водночас тероборона ефективно та якісно діє лише за принципом добровільності. На даний час, доповів майор, батальйон укомплектовано на 85 %, сформовано й діє організаційне ядро.

Про дії населення під час ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій та про формування цивільного захисту учасників наради інформували заступник начальника БРУ ГУ ДСНС України на Житомирщині Володимир Рейко та начальник відділу з питань НС та ЦЗН Віктор Рябушко. Чимало запитань виникло під час доповіді останнього. Одне з головних – дії керівників навчальних закладів у випадку можливого нападу агресора. І справа тут – не так в евакуації (відповідні заняття у закладах проводилися не раз, і дії персоналу вже відточено), а у тому, куди, власне, йти з дітьми далі, де шукати сховища. Є ж бо випадки, коли краще переховуватися у підвалах, а є – коли перебувати у підвальних приміщеннях категорично не можна. Чи буде надано транспорт у випадку чого, якими сховищами можуть скористатися заклади, в яких тих немає?.. З’ясувалося, що у цьому плані питань більше, аніж відповідей, і Сергій Орлюк доручив терміново розібратися з цим питанням. Як і з тим, чи буде можливість у містян сховатися у підвалах приміщень, що належать приватникам. Щодо евакуації мешканців приватного сектору, то тут посадовці розраховують на хазяйські погреби.  

На самому початку наступного тижня (скоріш за все, вже у понеділок) він з’ясовуватиме, як виконані його доручення, оголосив Сергій Орлюк, і говоритиме, можливо, вже дещо в іншій тональності. Головам ОСББ, управительським компаніям та усім причетним підприємствам та організаціям мають бути розіслані відповідні методичні рекомендації з алгоритмом дій. Батальйон тероборони має надати керівництву громади перелік всього необхідного від влади. Окрему увагу міський голова звернув на можливий факт існування бажаючих виступити волонтерами (допомога поліції, рятувальникам, військовим тероборони, населенню тощо). Вони можуть звертатися до міської ради: списки кандидатів детально вивчать, проаналізують, окреслять подальші дії. Інструкції – інструкціями, а у випадку реальної небезпеки, навряд чи буде час на вивчення документів, припускає міський голова, і у керівників має бути розуміння, що усі питання, що виникатимуть, повинні бути реалізовані. Вирішує й вирішуватиме все не формалізм, підкреслив Сергій Орлюк, а здоровий глузд.