Бердичів

міська рада

Відділ з питань праці та соціально-трудових відносин інформує!

Pls_info-1-paqcluwjr0c9kilus37hajlkx5n9wowv3mftsbkm1s

Відділ з питань праці та соціально-трудових відносин управління економічного розвитку Бердичівської міської ради вкотре нагадує роботодавцям про неприпустимість використання незадекларованої найманої праці, яка має негативні наслідки як для працівників, так і для роботодавців.

Звертаємо увагу, що незадекларованою являється діяльність без державної реєстрації; наймана праця без оформлення трудових відносин; приховування від державних органів частини відпрацьованого робочого часу та заробітної плати; маскування трудових відносин під виглядом інших форм діяльності (цивільні відносини, фіктивна самозайнятість).

Відділом з питань праці в 2021 році проведено вивчення причин виплати заробітної плати менше мінімального розміру у 69суб’єктів господарювання. За інформацією ДПС та ПФУ  137 суб’єктам господарювання надіслано листи з метою отримання роз’яснення щодо причин виплати заробітної плати менше мінімального розміру, неповної зайнятості працівників та здійснення трудової діяльності за договорами цивільно-правового характеру. Отримано 104 відповіді від роботодавців. Порушень законодавства в оплаті праці не встановлено.

З метою посилення ефективності заходів, спрямованих на подолання тіньової зайнятості населення, при виконавчому комітеті Бердичівської міської ради створена робоча група з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення. Протягом 2021 року проведено 7 засідань робочої групи, 14 рейдів-обстежень у 255роботодавців з метою інформування роботодавців міста щодо офіційного оформлення трудових відносин.

За результатами вжитих заходів в 2021 році було зареєстровано 514 трудових договорів з найманими працівниками та проведено державну реєстрацію 2 осіб як суб’єктів господарювання.

Закликаємо роботодавців та громадян бути соціально відповідальними, дбати про своє майбутнє вже сьогодні і розуміти, що легальна праця і заробітна плата – це гарантія соціальної захищеності та запорука економічного розвитку держави.