Бердичів

міська рада

Громада Бердичева вшанувала учасників бойових дій на території інших держав

IMG_20220215_101257

Біля пам’ятника загиблим в афганській війні землякам громада Бердичева вшановувала учасників бойових дій на території інших держав та 33-річницю виводу радянських військ з республіки Афганістан. Вже після закінчення 2-ї Світової українські військові, виконуючи свій обов’язок та будучи вірними даній присязі, брали участь у 24-х війнах та збройних конфліктах на територіях 16 іноземних держав, зазначили ведучі зібрання. Після того, як Україна здобула незалежність, у міжнародних миротворчих операціях взяли участь близько 40 тис. військовослужбовців.

Найкривавішою серед тих війн стала війна в Афганістані. Майже 10 років виконували українці так званий інтернаціональний обов’язок у далекій і чужій країні. Багато з них, у тому числі і мешканці бердичівської громади, загинули у боях, оселивши в серцях співвітчизників вічний біль.

Як показав час, колишніх афганців не буває: майже 12 тис. вояків, котрі пройшли Афган, боронять Україну у зоні ООС. Їхні витримка, неоціненний досвід, військова мудрість та патріотизм не раз ставали запорукою успішного виконання бойових завдань. Бердичів віддає шану захисникам України, воїнам-інтернаціоналістам, миротворцям за відвагу, честь, доблесть, вірність присязі.

То була війна, яку вела радянська влада, і її не слід згадувати. Так йому нещодавно сказав один чоловік, зазначив у своєму виступі Бердичівський міський голова. Українці згадують не війну, наголошує Сергій Орлюк, не те, чому вона почалася: вони вшановують тих, хто, присягнувши на вірність Батьківщині, не зрадив присязі. Тих, хто воював і повернувся живим, тих, хто так далеко від рідної землі поклав своє життя. Вшановують матерів, котрі відправляли до Афгану ще зовсім юних синів. За жодного з цих людей, за жодного з присутніх на зібранні йому не соромно, заявляє Сергій Орлюк, він гордий з того, що такі люди були і є. Що зростили синів та онуків, які сьогодні не дають зруйнувати Україну. І ті, й інші свій військовий та громадянський обов’язок виконували й виконують до кінця.

Слова поваги й шани виказали ветеранам Афгану голова місцевого осередку Спілки воїнів-інтернаціоналістів Вагіф Мамедов, учасник бойових дій в Афганістані Михайло Кравчук, представники військової частини А 3091, молодь міста.

По завершенні зібрання Сергій Орлюк та учасники заходу поклали квіти до підніжжя пам’ятників загиблим афганцям та полеглим на сході воїнам 26-ї артилерійської бригади ім. генерал-хорунжого Романа Дашкевича, а також до Меморіалу «Слава Героям!»