Бердичів

міська рада

Депутати продовжили термін оренди землі ТОВ “Полісся Екосфера” на 10 років

IMG_20220210_110038~2

Найближче десятиліття ТОВ “Полісся Екосфера” продовжить орендувати земельну ділянку по вулиці Чуднівській, 156. Таке рішення прийняли депутати Бердичівської міської ради на 19-ій сесії.

На постійних депутатських комісіях та погоджувальній раді серед народних обранців виникли сумніви щодо доцільності такого тривалого строку оренди. З’явилися пропозиції зменшити термін до 5 або й до 1 року. Однак на сесії виступив власник підприємства Віктор Колісниченко, який і переконав депутатів підтримати початковий проєкт рішення.

Зокрема, чоловік повідомив, що підприємство наразі потерпає від суттєвого збільшення вартості електроенергії, паливно-мастильних та інших витратних матеріалів, підвищення рівня соціальних гарантій тощо. До того ж, підкреслив, навесні очікується нове зростання цін, а нещодавно відкоригований тариф на послуги “Екосфери” уже повною мірою не перекриває витрат.

Щоб підприємство мало змогу і надалі ефективно працювати, купувати і встановлювати по місту нові сміттєві баки (в т.ч. і для роздільного збору відходів), облаштовувати контейнерні майданчики та покращувати обслуговування населення, йому, наголосив Віктор Колісниченко, необхідні додаткові кошти. Тому керівництво розглядає варіант кредитування.

За словами чоловіка, на зазначеній земельній ділянці розташовані об’єкти нерухомого майна “Екосфери”, котрі можуть бути предметом застави. Тому довготривала оренда сприятиме позитивному рішенню банківської установи щодо надання позики підприємству.

Перед прийняттям остаточного рішення народні обранці поцікавилися, яких заходів вживає “Екосфера”, щоб убезпечити бердичівлян від періодичних підпалів міського сміттєзвалища.

Станом на сьогодні, проінформував Віктор Колісниченко, підприємство власними силами обладнало 22 пожежних автомобіля, які допоможуть швидко локалізувати пожежу у випадку її виникнення, та привело до ладу дорогу на полігон ТПВ. Окрім того, щоб не допустити скупчення легкозаймистих відходів в одному місці, працівники щоденно пересипають звалище, тож, зазначив, наразі воно експлуатується відповідно до усіх норм і правил.

В планах “Екосфери” – зміна системи вивозу сміття із міських підприємств, бетонування території навколо полігону, започаткування сортування відходів.

У результаті депутати вирішили надати підприємству своєрідний кредит довіри і можливість залучати додаткові кошти та продовжили оренду земельної ділянки на 10 років.