Бердичів

міська рада

Заборгованість та судові позови: контрольно-аналітичний відділ міської ради провів перевірку ВЖРЕП № 7 після перевірки податкової

inbound977539825873171635

Державна податкова служба перевірила діяльність Бердичівського комунального виробничого житлового ремонтно-експлуатаційного підприємства № 7 у період з 2011 р. по 2021 р. та з’ясувала, що установа має заборгованість по сплаті податків на суму 2,7 млн. грн. На основі результатів перевірки ДПС, а також скарг на невиплату заробітної плати, що надходили від працівників, контрольно-аналітичний відділ Бердичівської міської ради провів власний аудит та виявив чимало проблем, які накопичилися у діяльності заснованої ним управляючої компанії за останнє десятиліття.

Так, станом на 1 січня 2022 року, окрім податкових зобов’язань, міське ВЖРЕП № 7 має 2557,3 тис. грн. боргу по виплаті заробітної плати, 529,8 тис. грн. – перед “Житомирліфтом”, 33,7 тис. грн. – перед “Бердичівліфтом”, 28,0 тис. грн. – перед ТОВ “Екометан”, 44,0 тис. грн. – перед КП “Бердичівтеплоенерго”, 43,0 тис. грн. – за використані матеріали та послуги. Окрім того, 149,2 тис. грн. становить борг підприємства по ПДВ.

За словами заступниці міського голови з питань ЖКГ Олени Благодир, допомогти у розв’язанні фінансових проблем компанії могло б збільшення розцінок на управління багатоквартирними будинками. Адже, наголосила, у Договорі про надання послуг, укладеному між ВЖРЕПом і жителями багатоповерхівок, чітко прописано, що тарифи щороку затверджуються управляючою компанією з дозволу та згоди співвласників кожного конкретного будинку.

На сьогодні, підкреслила заступниця, відбувається тотальне здорожчання усіх необхідних для ефективної діяльності підприємства витратних матеріалів, збільшення мінімальної заробітної плати і підвищення вартості комунальних послуг, а тому чинні тарифи уже є економічно необґрунтованими. Аби ВЖРЕП почало працювати хоча би без збитків, вартість обслуговування житла повинна бути збільшена мінімум на 60%.

А оскільки співвласники будинків, зауважила Олена Благодир, не дійшли згоди із представниками підприємства щодо встановлення нових тарифів, нині останнє знаходиться у дуже скрутній ситуації. “Житомирліфт” уже подав на управляючу компанію до суду. Вимогу термінового погашення заборгованості надіслала Державна податкова служба. Якщо судова справа буде програна, на усе майно та транспортні засоби підприємства накладуть арешт.

Нині фахівці управляючої компанії почали масово звільнятися у зв’язку із невиплатою заробітної плати.