Бердичів

міська рада

Звіт про діяльність депутатської фракції “Слуга народу” у Бердичівській міській раді

IMG_20220128_170224

2021-ий. Рік відкриттів та провадження реформ Президента України Володимира Зеленського, рік «Великого будівництва» та вакцинальної кампанії. Рік боротьби за рівні можливості і зміцнення жіночого лідерства… 

2021-ий був насиченим, цікавим та змістовним як для нашої країни, так і для міста зокрема. Яким він був для фракції «Слуга Народу» у Бердичівській міській раді? Чим відзначився та запам’ятався, ми готові розповісти зараз. Адже чіткий аналіз та осмислення пройденого шляху – запорука подальшого розвитку і досягнень у майбутньому. Ми прагнемо бути кращими та працювати для вас. Тим паче  відчуваємо постійну підтримку народного депутата України Богдана Кицака і депутатки обласної ради Людмили Кицак, які допомагають, навчають,  надихають.

Наша фракція у міській раді – молода, активна та перспективна і послідовна у своїх діях та рішеннях.

Фракцію «Слуга Народу» у міській раді представляють шестеро депутатів. Це секретар міської ради – Богдан Коляда, начальник Бердичівського міжміського бюро технічної інвентаризації Олег Пасічник, підприємці Артем Кашпірук, Богдан Богатирчук та Денис Моцний і я, Анна Левандовська, голова громадської організації «Діабет та діти», менеджер з піару Бердичівського пивоварного заводу.

Кожен із нас працює у своєму напрямку, але усіх об’єднує спільне бачення майбутнього Бердичева – європейського, комфортного, сучасного, доступного міста з рівними можливостями для розвитку кожного з нас. Міста, де створюються нові робочі місця. Міста, в якому сповна можуть реалізувати свій потенціал молоді люди. Шлях до цього – непростий, тернистий, але бердичівляни варті того, щоб реалізувати потрібні проєкти  та ініціативи.

З почуттям відповідальності ставимося до виконання своїх депутатських повноважень, про що свідчать відвідування сесій та депутатських комісій. 100% присутність на сесіях мають Анна Левандовська, Олег Пасічник і Денис Моцний, звісно ж і секретар БМР Богдан Коляда. На десятьох з чотирнадцяти сесій був присутній Богдан Богатирчук. Половину пленарних засідань відвідав Артем Кашпірук, але він обіцяє виправитися цього року. 100% присутність на депутатських комісіях мають Олег Пасічник та Денис Моцний. Активно працювали у комісіях Анна Левандовська та Богдан Богатирчук з якісним показником у 81,8% відвідувань.

Людина, її честь і гідність, вирішення життєвих проблем – завжди у центрі нашої уваги та діяльності. Тому, мабуть, продовжу розмову темою про зміни та рівність. За нашою ініціативою у міській раді розпочала свою діяльність депутатська група з гендерних питань «Рівні можливості», до якої можуть приєднуватись усі охочі, хто розділяє наші погляди.  Ми захищаємо цінність рівних можливостей та принципи недискримінації. Рух уперед разом із передовими країнами у руслі модернізації та інновацій – саме те, що нам потрібно. На часі – впровадження реальних змін у громаді і прийняття гендерно чутливих  рішень. Комплексний підхід при розробці проєктів рішень, гендерно орієнтоване бюджетування – цьому всьому нам необхідно вчитися. Ми зуміємо втілити чимало ідей, головне – бажання, а воно у нас є. Реалізація гендерної політики в громаді – наш обов’язок перед державою та виборцями. У цьому напрямку на нас чекає багато роботи.

Важливою у даному контексті є діяльність руху «Зе!Жінки». Ми долучилися до Всеукраїнської акції «Україна без насильства». Провели просвітницькі заходи, організували відкриття виставки «Річ у тім 2.0», провели показ фільму «Розірви коло» та долучилися до Всеукраїнського опитування щодо визначення рівня обізнаності населення у протидії домашньому насильству. За плечима – колосальний  досвід. Ми віримо, що пророблена робота надихнула жінок до кардинальних змін у житті, на які вони не могли раніше наважитись.

Фракція «Слуга Народу» виступає за сприятливі умови ведення бізнесу  в Бердичеві. Хочемо нагадати, що прирозгляді проєкту рішення «Про встановлення ставок єдиного податку», що відбувалося ще влітку,  наша позиція була чітка та однозначна: у час пандемії малий і середній бізнес потрібно підтримувати, а не збільшувати податкові навантаження та зобов’язання.

За рік роботи до кожного з нас надходили звернення від громадян, які в межах виконання своїх депутатських повноважень ми виконували.

Не залишити людину сам на сам зі своєю бідою, наболілою проблемою – що може бути важливішим? Левова частка звернень, які надійшли до секретаря міської ради та депутатів, стосувалася виділення матеріальної допомоги. Нам вдалося  результативно попрацювати у даному напрямку. І за підтримки депутатів обласної ради виконати людські прохання.

Неодноразово доводилося відновлювати справедливість. І це є справою честі та обов’язку, особливо коли стосується учасників бойових дій. Ми допомогли отримати групу інвалідності АТОвцю, який мав на це повне право, але не міг його реалізувати.

Реагуючи на звернення, зробили можливим одному з учасників АТО завезти машину дров. Іншому доставлено 50 листів шиферу.

В повному обсязі вдалося забезпечити ГО «Насіння надії» подарунками для дітей з інвалідністю, старших 14-ти років.

Доводилося втручатися та вирішувати конфліктні ситуації громадян. Суттєву допомогу у пошуку взаєморозуміння для членів правління одного з ОСББ надав Богдан Коляда. Зустріч, організована секретарем, допомогла людям знайти спільне бачення у вирішенні проблеми. Що стосується ОСББ, то секретар міської ради неодноразово допомагав також вирішувати комунальні питання. Оперативно реагував на різні звернення. Зокрема, пов’язані зі зрізанням аварійних дерев тощо.

Вдалося вирішити й проблему, що хвилювала патріотичну організацію «Козак» та замінити розбитий люк, який знаходиться біля її приміщення.

Чимало разів до секретаря міської ради громадяни зверталися щодо отримання різних консультацій, і це було здійснено із залученням фахівців управлінь та відділів міської ради.

Вдалося знайти шляхи вирішення проблеми бердичівської пенсіонерки та відновити їй електропостачання перед початком опалювального сезону, з чим існували певні проблеми.

Так, робота зі зверненнями– важливий напрямок, але організація якісної роботи ради  є запорукою результативності її діяльності. І секретар міської ради забезпечує необхідні умови.

Нам важливо підтримувати талановиту молодь у прагненні до змін та розвитку. Разом із колегою Денисом Моцним зайшли можливість забезпечити бердичівську фотошколу F/5.6 сучасним комп’ютером, оснащеним професійним монітором, для успішної творчої роботи фотохудожників та їх вдосконалення.  Нашу підтримку отримали й діти, що займаються важкою атлетикою. Вдалося вирішити й прохання, що надійшли від станції швидкої допомоги.

Для кожного депутата важливий зворотній зв’язок із виборцями та задоволення їх потреб і запитів. У нашому доробку є значна частина виконаних звернень та запитів. Зокрема, виконано  грейдерування пошкодженого дорожнього покриття по вулиці і провулку Героїв Перекопу та Варшавській.

На наше звернення вжито належні заходи щодо благоустрою у центрі міста. Зокрема, розбирання дерев’яного сараю по вулиці Європейській, 32/1, що розташований поблизу трансформаторної підстанції, і де трапилася пожежа. Такі заходи – необхідність задля унеможливлення виникнення подібних небезпечних випадків у майбутньому.

Важливим стало виконання звернення від мешканців мікрорайону «Цукровий завод» щодо викошування трави  та видалення парослі на стадіоні по вулиці Червоній.

Наш колега Богдан Богатирчук допоміг вирішити проблему освітлення у мікрорайоні М’ясокомбінату.

Наша фракція долучилась до екологічної ініціативи Президента України «Зелена країна». Ми взяли участь у масштабному висаджуванні дерев. Дбати про довкілля, бути екосвідомим громадянином – наш обов’язок та майбутнє.

Є частина звернень, які тримаються на контролі. Чому так? Бо на їх реалізацію потрібні кошти, яких часто не вистачає у міському бюджеті, або ж на втілення проєктів потрібно співфінансування від мешканців будинків. Зокрема, це  стосується капітального ремонту прибудинкової території житлового будинку по вулиці Вінницькій, 17/2.

Так, питань багато, проблем вистачає. Ви можете запитати, коли містяни відчують покращення? Я відповім, що зі свого боку ми робимо все від нас залежне.

Коли поліпшиться якість води, за яку ми платимо значні кошти? Це питання вирішується. Сподіваємося, що участь у Програмі Президента України «Питна вода» сприятиме цьому.

Ми продовжуємо реалізовувати реформу шкільного харчування та працювати у напрямку протидії насильству, економічної рівності, безбар’єрності. Не все вдається втілити в життя так швидко, як би того хотілося. Є ще проблеми, які потребують вирішення. У перспективі –

реалізація важливих задумів. Впевнена, що спільними зусиллями ми зможемо досягти поставлених цілей.  

Так, часом питань більше, ніж відповідей, але ми намагаємося робити реальні кроки і прагнемо вносити позитивні зміни в життя громади, щоб наше місто було сучасним, затишним, красивим і комфортним для всіх мешканців. Ми підтримуємо та сприяємо втіленню на місцях ініціатив Президента України, народного депутата України Богдана Кицака, депутатки обласної ради Людмили Кицак.

Фракція ПП “Слуга народу” у Бердичівській міській раді

Останні новини