Бердичів

міська рада

Міська влада оприлюднила результати аудиту МКП “Бердичівводоканал” та КП “Бердичівтеплоенерго”

IMG_20220208_142226

Результати аудиту фінансово-господарської діяльності міських комунальних підприємств – “Бердичівводоканалу” та “Бердичівтеплоенерго” – оприлюднили на відкритій прес-конференції очільники громади.

Як інформував перший заступник міського голови Артем Азізов, перевірка охопила період діяльності Водоканалу з 1 січня 2018 р. по 31 березня 2021 р. Згідно Акту, складеного аудиторами, на підприємстві було виявлено два основні порушення:

Прийняття та оплата Водоканалом додаткових робіт, виконаних підрядними організаціями, вартість яких збільшилася у процесі виконання, без відповідного коригування проєктно-кошторисної документації на суму 92 тис. грн.

Щоб усунути зазначене порушення, наголосив Артем Азізов, Водоканал уже направив підрядним організаціям претензії з вимогою відшкодувати завдані підприємству збитки.

Неефективне використання 33,1 тис. грн., які були перераховані Водоканалом міському ТОВ “КЕС” за надані послуги з очищення стічних вод для населення.

Бердичівляни наразі заборгували Водоканалу 9 млн. 955 тис. грн. А оскільки тариф на централізоване водовідведення включає в себе і тариф за очистку стоків, підприємство, яке фактично не є споживачем послуг ТОВ “КЕС”, змушене перекривати абонентську недоплату за рахунок власних коштів.

Фахівці, зазначив перший заступник, уже розробили кілька варіантів подальшої співпраці обох підприємств, щоб у майбутньому уникнути неефективного використання коштів Водоканалом.

Серед порушень, виявлених у діяльності КП “Бердичівтеплоенерго”, Артем Азізов окреслив наступні:

Несвоєчасне відшкодування різниці в тарифах, що спричинило нарахування підприємству штрафних санкцій у розмірі 30 млн. грн.

Збитки від неякісного обслуговування внутрішньобудинкових мереж балансоутримувачами будинків без вузлів обліку. За останній рік тепломережа власними силами встановила близько 30 таких лічильників, однак цієї кількості облікових приладів не вистачає.

Коригування потребує застаріла проєктно-кошторисна документація, котра не була зреалізована внаслідок несвоєчасного фінансування.

Несвоєчасне стягнення дебіторської заборгованості.

Витрати на утримання майна тепломережі, яке тривалий час не використовується у виробничій діяльності, у вигляді земельного податку та нарахування амортизації.

Довготривала процедура затвердження тарифів на послуги з теплопостачання та їх коригування, що призводить до втрати підприємством доходу.

За результатами проведеного аудиту, наголосив Артем Азізов, директору КП “Бердичівтеплоенерго” було надано низку рекомендацій, що мають на меті усунення порушень, покращення фінансового стану підприємства та підвищення ефективності управління коштами та майном.

За словами Сергія Орлюка, найближчим часом аудиторські перевірки відбудуться і на інших комунальних підприємствах громади. А на МКП “Бердичівводоканал” незабаром чекає планова податкова перевірка.