Бердичів

міська рада

Ознайомче введення до молодіжної політики влаштували для лідерів бердичівських шкіл і коледжів

21.02_page-0024

Молодь потрібно бачити, молоді треба довіряти, з нею необхідно співпрацювати, і, коли прийнято казати, що «молодь – наше майбутнє», то, мабуть, є сенс заявити, що молодь, насамперед, є сьогоденням будь-якої громади, будь-якої держави, що прагнуть до успіху. Такою є позиція міського голови Сергія Орлюка відносно молодіжної політики у бердичівській громаді, і на виконання його доручення в актовій залі виконкому відбулася ознайомча зустріч лідерів учнівського та студентського самоврядування з представниками місцевих закладів та організацій, що працюють із молоддю.

Познайомитися ближче, знати одне одного в обличчя – активній, креативній, небайдужій молоді та тим, хто знає, яким чином ефективно застосувати найкращі її якості… Згуртувати, спільно виробити дієву стратегію співпраці, руху у напрямку, що веде до успіху – як самої молоді, так і всієї громади… На такий результат розраховували модератори зустрічі – заступниця міського голови Олена Петрівська та начальниця відділу молоді та спорту міської ради Лілія Березовенко. Меседж простий: влада лише тоді може дослухатися до молоді, коли знатиме про її потреби.

Що ж являє собою сьогодні молодіжна політика у бердичівській громаді? Хто бере на себе відповідальність називатися її носіями?

Міський Палац культури ім. О. Шабельника… Якщо не приділяти належну увагу дозвіллю молоді, виявленню молодих талантів, є загроза того, що культурна спадкоємність просто зникне, а разом із цим стрімко впаде інтелектуальний та культурний рівень суспільства, вважає директорка закладу Валентина Бабич. І пропонує, як варіант, спробувати себе у ролі «ловців миттєвостей»-учнів фотошколи «F/5,6» ТО «Бердичівська фотографічна фундація». Майстри фотографії діляться у ній всіма секретами мистецтва фотографії. Для цього облаштовано дві студії, проводяться різні мистецькі імпрези, виставки, презентації.

Студія, потужна звукова апаратура, інструменти, закоханий у свою справу керівник і «Rock Forever»: все це – творча лабораторія «Живий звук». Це її завсідники, зазвичай, стрясають децибелами та реп-речитативами місцеві майданчики під час різноманітних заходів.

Новинка, оцінити яку всі охочі зможуть уже незабаром – культурно-креативний хаб. У колишньому кафе «Магія ночі» (саме там нині добудовують новий простір) слухатимуть і гратимуть живу сучасну музику, зустрічатимуться з друзями, насолоджуватимуться кавою  та атмосферою творчості.

Молодіжний театр… Так, у планах є й таке. Головним у ньому, як і в хабі, виступатиме нове «культурне» обличчя Бердичева Олег Яценко. Котрий переконаний: кожен є особистістю та людиною з великої літери, якщо займатися саморозвитком. Майбутній хаб він бачить другою домівкою для тих, хто мріє реалізувати себе та має цікаві ідеї. Яценко і К готові вдихнути життя у ці ідеї та допомогти втілити у реальність. А щодо театру, то прем’єрну виставу за участі молодих акторів він планує представити вже восени. Бердичів – місто театральне, пробуватиме довести максималіст Олег Яценко.

«Жодних рішень ДЛЯ молоді БЕЗ молоді!» під таким гаслом приступила до роботи створена не так давно Молодіжна рада при Бердичівському міському голові. Її голова – Олексій Тростянський – бачить раду своєрідним містком між владою та молоддю. Бердичівляни вже вступили до Всеукраїнської Асоціації Молодіжних рад, інформував Олексій, і вже найближчим часом планують запустити серед місцевої молоді масштабне опитування на рахунок того, з якими проблемами стикаються молоді люди, які пропозиції мають щодо їхнього вирішення та щодо подальшого розвитку громади. Згідно отриманих результатів, повідомив, буде сформовано пакет пропозицій, що його передадуть Сергію Орлюку.

Туристичні та екскурсійні послуги у Бердичеві… Інформація, необхідна для тих, хто завітав у гості до міста… Усім цим займаються у туристично-інформаційному центрі, розташованому на І поверсі виконавчого комітету. Зі слів співробітниці ТІЦ Юлії Величук, вже діють10 цікавих екскурсійних маршрутів (їх, до речі, успішно випробували деякі travel-блогери). Бердичів – то не лише про історію та культуру, нагадує Юлія, Бердичів – то відомі за багато кілометрів пивовари, пекарі, виробники морозива та переробники м’яса. Про роботу кожного з них можна дізнатися, відвідавши виробництва. Детально ознайомитися можна і з роботою комунальних підприємств, і з особливостями функціонування управлінь та відділів Бердичівської міської ради. Є цікаві пропозиції, які можна використати у роботі ТІЦ? У центрі з готовністю на них відгукнуться!

6 років тому Бердичів став одним із перших в Україні, хто створив молодіжний центр у стінах бібліотеки, а сьогодні про «М-Формацію» без перебільшення знають мало не у всіх регіонах країни. У молодь необхідно інвестувати, переконана керівниця центру, директорка Публічної бібліотеки з філіями бердичівської громади Тетяна Кущук, і «М-Формація», неодноразово стаючи учасником різних проєктів та виграючи гранти, успішно доводила і доводить нині, що слугує чудовим простором для згуртування такої молоді.

І сама Тетяна Кущук, і куратори «М-Формації» є сертифікованими молодіжними працівниками. У кожного з останніх – своя історія потрапляння до центру, але початок цієї історії звучить майже однаково: закінчивши школу, мріяли віднайти свій шлях, реалізуватися, бути потрібними людям. І сьогодні Жанна Ільїна ділиться досвідом роботи за більш ніж за 10-ма напрямками діяльності «М-Формації», Інна Куліш (разом із Жанною вона стала випускницею Української Волонтерської Служби) – про розробку центром Стратегії волонтерства всієї громади і про волонтерський рух взагалі. Про новий проєкт «М-Формації» – молодіжний клуб MoreZmin – розповів третій куратор – випускник Української Академії Лідерства Денис Трохимчук. У клубі, зокрема, збираються «прокачувати» молодь так званими soft-skills. Це популярні нині у світі – «м’які» (або «гнучкі») навички. Такі навички допоможуть ефективно працювати у команді, спілкуватися, аргументувати свої думки та позицію, доносити її до людей. Володіючи «м’якими» навичками, зазначає Денис, людина вчиться якісно працювати з інформацією, завжди у тренді і впевнено почуває себе як у професії, так і у житті загалом.

Здається, ще вчора він сам замислювався над самореалізацією і своєю роллю у житті, а сьогодні… Артуру Іваненку – 27, він радник Бердичівського міського голови та депутат Бердичівської міської ради. І вже як посадовець та народний обранець радить школярам «спробувати на смак» роль співтворця молодіжної політики. У скількох юнаків та дівчат всередині справжній талант і потенціал борються з нерішучістю та сором’язливістю і, зрештою, програють… Потрібно всього нічого – заглянути «на вогник» до тих, хто здатен випустити все краще, що є у тобі, назовні. І тоді життя набуде абсолютно іншого сенсу, стане куди привабливішим. Як стане привабливою для молоді громада, в якій вона живе. Привабливою настільки, що вважатиметься за честь бути в числі її будівничих.