Бердичів

міська рада

Правилам поведінки у надзвичайних ситуаціях навчалися учні 12-ої школи

IMG_20220214_103328

Фахівці Головного управління ДСНС України у Житомирській області, волонтери Товариства Червоного Хреста, працівники обласного навчально-методичного центру цивільного захисту та Національної поліції провели спільні спеціальні навчання для учнів Бердичівської ЗОШ №12.

Дітей ознайомили із правилам поведінки у різноманітних кризових ситуаціях, основами цивільної оборони, пожежної безпеки та домедичної підготовки.

Усі охочі мали змогу долучитися і до практичних занять: зробити непрямий масаж серця, накласти джгут чи пов’язку, перевірити пульс та приміряти справжню саперську амуніцію.

Окрім того, школярам продемонстрували вміст “тривожної” валізки та пояснили її призначення.

Другим етапом навчань стала евакуація із приміщення школи до протирадіаційного укриття.

Видно, що діти добре знають, як правильно реагувати на сигнал “Увага всім!, констатували рятувальники, адже покинули будівлю швидко та організовано, скориставшись різними виходами. Учні молодших класів мали при собі власні “тривожні” валізки, зібрані заздалегідь.

За словами міського голови, враховуючи ситуацію на кордоні України, тренувальні навчання у комунальних та освітніх закладах відбуваються вже другий тиждень поспіль. При цьому Сергій Орлюк наголошує, що ситуація на території громади повністю контрольована, тож підстав для хвилювань наразі немає. І додає:
тривають перевірки місцевих захисних споруд, а спеціалісти працюють над розробкою їх інтерактивної карти.