Бердичів

міська рада

Сергій Орлюк: “Міська влада докладе максимум зусиль, щоб працівники ВЖРЕП № 7 отримали заробітну плату за останній рік”

inbound4975644492899904999

Міський голова Сергій Орлюк зустрівся із працівниками Бердичівського комунального ВЖРЕП № 7, щоб обговорити ситуацію, яка склалася на їхньому підприємстві. Люди, зокрема, нарікали на велику заборгованість по заробітній платі та переймалися подальшою долею управляючої компанії, де вони працюють.

У результаті перевірок діяльності підприємства Державною податковою службою та контрольно-аналітичним відділом Бердичівської міської ради, повідомив присутнім Сергій Орлюк, було виявлено чимало боргів, накопичених компанією упродовж 2011 – 2021 рр. Нині одна із фірм, якій ВЖРЕП заборгувало майже 530 тис. грн., вже звернулася до суду. В разі задоволення позову на майно комунального підприємства може бути накладено арешт.

Врятувати міське ВЖРЕП від розорення могло би підвищення тарифів на обслуговування багатоквартирних будинків. Адже, наголосив Сергій Орлюк, є приклади успішного функціонування комунальних управляючих компаній в інших містах, які автоматично коригують розцінки на власні послуги з огляду на коливання вартості витратних матеріалів, розмір мінімальної заробітної плати, комунальні платежі та інші складники тарифу.

У Договорі ж, пояснив, заключеним між ВЖРЕП № 7 та жителями багатоповерхівок, зазначено, що змінювати тариф компанія може лише за згоди співвласників. А оскільки останні категорично проти навіть незначного підвищення, управляюча компанія, працюючи за економічно необґрунтованими розцінками, накопичила борги.

Нині подальша доля підприємства невідома. Найближчим часом, повідомив міський голова, після остаточного завершення аудиту та підготовки відповідних документів, буде скликана офіційна прес-конференція, на якій оприлюднять усю інформацію стосовно ВЖРЕП.

Водночас Сергій Орлюк запевнив працівників, що міська влада докладе максимум зусиль, аби управляюча компанія виплатила їм заборговану заробітну плату принаймні за останній рік.