Бердичів

міська рада

“Серце моє в горах, а сам я – внизу”: у міському Музеї історії вшанували пам’ять Віктора Пастуха

IMG_20220208_154232

У міському Музеї історії відбулася пам’ятна зустріч з нагоди 65-річчя від дня народження заслуженого майстра спорту з альпінізму, бердичівлянина Віктора Пастуха.

Щоб вшанувати видатного земляка, котрий загинув понад чверть століття тому, зібралися представники місцевої влади, викладачі ЗОШ №7, де навчався альпініст, його друзі та знайомі. Окрім того, до музею також завітали брат спортсмена Ігор Пастух та їхній тренер і наставник, керівник СТК “Ентузіаст” Юхим Винопал.

Присутні ділилися власними спогадами про Віктора та цікавими історіями з його життя. Вчителі сьомої школи, котра з 2006-го року носить ім’я свого знаменитого учня, продемонстрували тематичне слайд-шоу – результат роботи шкільного гуртка пошуковців. Також, розповіли, у музейній кімнаті навчального закладу діє постійна експозиція на честь Віктора Пастуха та його родини.

Справжньою легендою назвав видатного бердичівлянина міський голова Сергій Орлюк. Такі люди, підкреслив, котрі підкорюють не лише гірські вершини, а, передусім, себе, виховуючи в собі почуття обов’язку, відповідальність та силу духу, є гідним прикладом для наслідування.

Директорка музею Наталія Захарчук подякувала Ігорю Пастуху за передані ним нові експонати, які, запевнила, стануть окрасою колекції, присвяченої його братові Віктору.

Довідково. Віктор Іванович Пастух – лікар-травматолог, кандидат медичних наук, альпініст, заслужений майстер спорту з альпінізму. Народився 8 лютого 1957 року у Бердичеві. Підкорив вершини Карпат, Паміру, Кавказу, Тянь-Шаню. Входив до складу рятувальної авіаційної швидкої допомоги на території колишнього СРСР. Брав участь у рятувальних операціях в горах. Загинув на початку жовтня 1996 року під час сходження на вершину Шишабангма (Шиша Пангма) у Гімалаях.