Бердичів

міська рада

«Українці – нація, котра вміє відроджуватися»: у Музеї історії згадували події Революції Гідності

1-7

Захід, організований у стінах їхнього закладу, – він не про смерть, а про життя… Він – про світлі й сумні спогади учасників Революції Гідності – чоловіків, жінок, синів, доньок, батьків, матерів, друзів… Людей абсолютно різних, але які, виявилося, мали стільки спільного… Оживити людину не можна, але можна зберегти пам’ять…

Із такими словами звернулася директорка Музею історії м. Бердичева Наталія Захарчук до присутніх на заході, присвяченому подіям на Майдані під час Революції Гідності. Ідея була простою: поспілкуватися, поділитися, згадати. Головними героями дійства виступили безпосередні учасники чи не наймасштабнішого повстання українців проти свавілля, влаштованого тодішнім владним режимом.

Їм і справді було чим поділитися… Іноді, правда, говорити ставало зовсім важко… Тоді, на Майдані, мало не кожен із них пережив дуже непросту гаму емоцій – небувале піднесення, натхнення, віру у перемогу та народну силу, а ще – страх, біль, розчарування. Іноді доводилося залишати побратимів та їхати додому, але вони незмінно поверталися. Головний меседж чи не кожного виступаючого – Революція Гідності не закінчилася, українцям ще є за що боротися, і сьогодні це очевидно, як ніколи.

Коли людина відходить до іншого світу прийнято казати: «Вічна пам’ять». Саме такою – вічною – бачить пам’ять своїх співвітчизників по відношенню до знакових подій у новітній історії України Бердичівський міський голова. Український народ – на диво сильний, але водночас, на диво, з не дуже стійкою пам’яттю, вважає. І, знову таки, має він одну особливість, не властиву для сусіда-агресора – здатність відроджуватися. Українці вистоять та житимуть, вірить Сергій Орлюк, і сьогодні це залежить від кожного.  

Останні новини