Бердичів

міська рада

У дошкільних навчальних закладах Бердичева відбулися навчання з евакуації

IMG_20220203_110928

3 лютого працівники та вихованці дитячих садочків міста взяли участь у планових навчаннях з цивільного захисту населення – грі “Евакуація”. Кожен дошкільний заклад відпрацьовував свою надзвичайну ситуацію – замінування, задимлення, пожежу, техногенну катастрофу тощо.

За легендою, розповіла завідувачка ДНЗ № 26 “Веселка” Ольга Папиш, у актовій залі їхнього дитсадка було виявлено невідомий предмет. Після повідомлення про знахідку жінка увімкнула систему оповіщення і – евакуація розпочалася.

Почувши звукові сигнали, вихователі допомогли дітям одягнутися і організовано вивели із приміщення. Із собою брали воду, серветки, ковдру і обов’язково – журнали відвідування дітей. Окрім того, під час евакуації про наявність лікарських засобів першої необхідності повинна подбати медсестра, за забезпечення продуктами відповідає комірник, а за збереження документів – діловод. Процесом евакуації керує очільник закладу.

Покинувши приміщення, діти з вихователями рухаються до сховища – власного, або, якщо його немає, до найближчого. У цей час, переконавшись, що у закладі нікого не залишилось, технічний працівник вимикає електропостачання та перекриває воду.

Колектив їхнього дитячого садка, запевнила Ольга Папиш, знає, що діяти треба максимально швидко і злагоджено. Якщо ж хтось розгубився – в нагоді стануть ситуаційні картки: своєрідні дорожні карти до кожної конкретної надзвичайної ситуації.

За словами начальниці управління освіти і науки Бердичівської міської ради Валентини Адаменко, безпека життєдіяльності – один із пріоритетних напрямків у роботі дошкільних навчальних закладів. Тому, попри те, що тренувальна евакуація у садочках зазвичай відбувається в ігровій формі, головне завдання навчань полягає у виробленні чіткого алгоритму дій на випадок реальної загрози життю та здоров’ю людей.