Увага-16

В Україні вводять кримінальну відповідальність за фото і відеозйомку переміщень військовослужбовців, зброї та техніки. Верховна Рада підтримала 24 березня законопроєкт № 7189. Про це інформують у Житомирській ОДА.

Що категорично не можна публікувати в соцмережах:

🚫Ракети, які летять або кудись потрапили.

🚫Назви вулиць, зупинки транспорту, магазини, заводи.

🚫Переміщення українських військових, військові об’єкти

.🚫Роботу протиповітряної оборони.

🚫Місце обстрілу або попадання снаряда.

🚫Адреси, візуальної прив’язки або координати боїв.

🚫Номери автомобілів, бронетехніки.

🚫Потерпілих або загиблих (крім офіційних даних).

За такі порушення буде кримінальна відповідальність, бо це допомога ворогові, навіть якщо вона не навмисна.

Яке покарання передбачається⁉️

👮🏻‍♂️Покарання за поширення даних про направлення або переміщення зброї, боєприпасів на території України, якщо така інформація не розміщувалася у відкритому доступі Генштабом ЗСУ або Міноборони, або в офіційних джерелах відповідних відомств країн-партнерів, їх розміщенні або русі, тягне за собою покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 3 до 5 років.

👮‍♀️За поширення інформації про переміщення, рух або розміщення ЗСУ, або військових формувань при можливості їх ідентифікувати на місцевості – покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 8 років.