Бердичів

міська рада

Війна – не привід забувати про якість питної води: співпраця з НЕФКО щодо модернізації системи водопостачання триває

photo1651150569-2-1

Міський голова Сергій Орлюк, перший заступник Артем Азізов, а також керівники місцевого управління ЖКГ та КП «Бердичівводоканал» провели онлайн-зустріч із представниками Північної екологічної фінансової корпорації (НЕФКО).

Бердичів, нагадаємо, активно та плідно співпрацював з НЕФКО одразу за кількома напрямками, і одним із таких виступала модернізація мереж водопостачання. Бердичівська громада мала отримати грант на 150 тисяч євро, а також скористатися кредитом на 2,0 мільйони євро (половину суми надавала НЕФКО, другу половину співфінансувало місто). Планувалося, що кошти спрямують на реконструкцію 13-ти насосних станцій ІІ і ІІІ підйомів та однієї КНС (повна заміна насосного обладнання, електрики, трубопроводів та запірної арматури). Окрім того, повній заміні підлягатимуть 11 км магістральних трубопроводів діаметром від 150 мм та більше.

Сторони активно просувалися в реалізації спільного проєкту: 24 лютого мала відбутися так звана передтендерна зустріч. Зустрітися тоді не дозволило широкомасштабне вторгнення росіян…

Але навіть війна не вправі поставити на паузу вирішення важливих завдань із життєдіяльності громад. Настав час поновити те, що було перервано. Подальшому співробітництву бути – у цьому обидві сторони єдині. Співпрацю потрібно продовжувати. І продовжать її розглядом питання про виділення вищезгаданого гранту. Близько одного-двох місяців має піти на вирішення питання щодо подальшого кредитування. За планами, у травні громада отримає грант, буде проведено тендер і роботи стартуватимуть.