Бердичів

міська рада

За торгівлю гуманітаркою під час воєнного стану передбачено до 7 років позбавлення волі

НАЗК_важливо

За торгівлю гуманітаркою під час воєнного стану передбачено до 7 років позбавлення волі! Про це нагадують в Національному агентстві з питань запобігання корупції.

З моменту нападу росії ми всі – українці та інші цивілізовані країни – об’єдналися для допомоги тим, хто найбільше страждає від війни. Гуманітарна допомога має обов’язково доходити до адресатів та надаватися безкоштовно.

Проте, у цей важкий час з’являються випадки використання товарів гуманітарної допомоги для отримання прибутку. Тепер за продаж гуманітарної допомоги порушників чекає покарання за новою статтею 201-2 Кримінального кодексу України, що діє з 3 квітня цього року. Найбільші санкції передбачені за такі дії саме під час воєнного стану.

Під час воєнного або надзвичайного стану за продаж товарів гуманітарної допомоги, використання благодійних пожертв або безоплатної допомоги чи інші дії з цим майном задля отримання прибутку передбачено:

🔸позбавлення волі на строк від 5 до 7 років

➕позбавлення права обіймати певні посади на строк до 3 років

➕конфіскація майна.

Детальніше про відповідальність, яка передбачена за торгівлю гуманітаркою – в інфографіці. Водночас НАЗК аналізує корупційні ризики в межах надання гуманітарної допомоги в Україні та розробляє заходи для мінімізації таких ризиків.

Також нагадуємо про Штаб UA – Гуманітарний Штаб при НАЗК, завдяки якому можна направити допомогу тим, кому вона наразі потрібна найбільше. Деталі тут: https://hq.nazk.gov.ua/

Національне агентство з питань запобігання корупції