Бердичів

міська рада

Продаж алкоголю у Бердичеві: «заборонити не можна дозволити»

IMG_20220414_101758-1

Жваве обговорення викликав на засіданні сесії Бердичівської міської ради проєкт рішення, що стосувався продажу алкогольних, слабоалкогольних напоїв та пива.

Нагадаємо: на сьогодні у Бердичеві рішенням міської ради було дозволено продавати лише пиво та слабоалкогольні напої. Водночас рішенням обласної Ради оборони, з 6 квітня по області дозволялося здійснювати продаж не лише вищевказаної продукції, але й вина та шампанського. Тож запропонований у Бердичеві проєкт, за задумом його розробників, мав привести у певну відповідність два рішення – обласної Ради оборони та Бердичівської міської ради.

Пропонувалося заборонити торгівлю винними продуктами, шампанським та певною категорією слабоалкогольних напоїв з 19:00 до 10:00 щоденно на період дії правового режиму воєнного стану (тобто, з 10:00 і до 19:00 – дозволялося). Аби місто могло якомога оперативніше реагувати на рішення обласної Ради оборони, пропонувалося також делегувати повноваження прийняття рішень щодо реалізації алкоголю на період дії воєнного стану від міської ради виконавчому комітету.

Перша пропозиція, висловлена, з цього приводу – відмінити пункт про делегування повноважень. Пропозиція № 2 – взагалі відмінити раніше прийняті рішення щодо заборони продажу алкоголю, слабоалкогольних напоїв та пива. Мовляв, рішення обласної ради слугує інструкцією до дії на місцях: як вирішили в області – так має бути і у Бердичеві.

Ані перша, ані друга пропозиція потрібної для прийняття кількості голосів не набрали. На голосування поставили проєкт у цілому. І знову тих, хто проти та утримався, виявилося більше.

Тож за фактом ситуація наступна: згідно рішення Бердичівської міської ради, на період воєнного стану на території громади можна торгувати лише пивом та слабоалкогольними напоями, згідно ж рішення обласної Ради оборони, окрім того, – винними продуктами і шампанським.

Останні новини