Бердичів

міська рада

Бердичів у вишиванках. На площі Центральній містяни відзначили День вишиванки (ФОТОРЕПОРТАЖ)

1-14

Відзначити День української  вишиванки до центру міста прийшли кілька сотень бердичівлян. Переважна більшість – у національних сорочках. Білі та чорні, червоні і сині, ручної роботи та фабричні – головна площа Бердичева зарясніла святковим вбранням, розшитим маками, ружами та національними орнаментами. Вишиванковий настрій громаді створювали юні таланти та їхні наставники з Центру позашкілля ім. Разумкова.

І попри те, що в країні триває війна, очі людей заясніли радістю. Бердичівляни поділилися думками про те, що для них означає вишиванка.

  • Тетяна: «Це продовження роду, нашої України, нашої родини. Піднімає бойовий дух українцям. Це сигнал про те, що ми наближаємось до перемоги і що Україна вічна»
  • Володимир Мариняк, учитель: «Це мамина любов. Я пам‘ятаю, як мама вишивала, як тато носив вишиту краватку, вишиту сорочку. То все з дитинства, то є Україна.»
  • Петро Костюк, учитель: «Це зміст життя. Вишиванка зі мною постійно. Дитинство, юність і студентські роки – і до сьогодні вишиванка зберігається. Маю на сьогодні чотири сорочки вишитих. День вишиванки – це черговий момент об‘єднання, соборності нашої. Люди стають свідомішими, якесь очищення відбувається, ідентифікація – таке модне слово сьогодні. Пишаємося, що ми є українці.»
  • Марія: «Вишиванка – це символ любові до рідної країни, символ нашої незламності. Це ще один доказ нашої єдності.»

День вишиванки у національних сорочках зустрів колектив Бердичівської міської ради та міський голова Сергій Орлюк. Для нього вишиванка – це символ зв‘язку поколінь, великої праці та любові до родини та Батьківщини. Він вітає усіх у бердичівлян з Днем вишиванки  і бажає  кожному українцеві мати таку ж красиву і яскраву долю, як українська вишита сорочка. І щоби червоного, зеленого, жовтогарячого та блакитного кольору було якомога більше, а чорний символізував би тільки родючу землю, а  не журбу.