Бердичів

міська рада

ВАЖЛИВО: як мобільні оператори захищають зв’язок у своїх мережах від прослуховування окупантами

ЦПД-РНБО_заставка-1

4 травня було поширено інформацію про те, що з боку окупантів можливе втручання в роботу мобільного зв’язку, тобто прослуховування розмов абонентів користувачів українських мобільних операторів.

Центр протидії дезінформації при РНБО України звернувся до операторів мобільного зв’язку за роз’ясненнями щодо цієї інформації.

За даними прес-служби оператора мобільного зв’язку “Київстар”, поширена інформація не відповідає дійсності:

📌Базові станції на тимчасово окупованих територіях працюють в штатному режимі, якщо вони не пошкоджені та не знеструмлені.

📌Обладнання базових станцій як ретранслятор сигналу не містить жодної інформації стосовно дзвінків абонентів, або персональних даних в базовій станції. Проте ця інформація є в телефоні абонента. Якщо абонент опинився на окупованій території – контакти, історію пошуку в інтернеті, акаунти в соціальних мережах, мобільні банківські додатки, фото – краще з телефона видалити.

📌Інформація зберігається на обладнанні ядра мережі, яке розташоване на захищеній території.

📌У будь-яку хвилину при найменшій загрозі комутатори можуть бути виключені телеком оператором дистанційно. Це означає, що інформація за номером надійно захищена.

Отже, спілкування в мережах українських мобільних операторів – безпечне для абонентів.

🔺Наприклад, після відключення українського звʼязку в Херсонській області його було відновлено. Доступ до корпоративних мереж та обладнання операторів на тимчасово окупованих територіях було закрито. Всі паролі доступу були змінені.

🔺Трафік передається в зашифрованому вигляді. Передача даних між телефонами абонентів та базовими станціями відбувається в зашифрованому вигляді, що унеможливлює прослуховування. Оператори використовують сучасні системи шифрування, рекомендовані міжнародними організаціями, що розробляють стандарти мобільного звʼязку та роботи мереж.

🔺Отримати доступ до мережі ззовні неможливо. Доступ до зовнішніх портів обладнання базових станцій, мережевого та комутаційного обладнання заблоковано.
Оператори відслідковують незаконне включення в мережі. На мережах операторів працює контроль мережевого обладнання.

🔺Будь-яке включення в мережу операторів із метою прослуховування (шляхом так званого дублювання пакетів) буде відразу помічене.

Центр протидії дезінформації при РНБО України

Останні новини