Бердичів

міська рада

До Дня пам’яті та примирення бердичівські школярі й вчителі вшанували Героїв-Захисників України та висадили калинові кущі (ФОТО)

IMG_20220506_150641-1

… Сумно, що нема війні кінця

І що гинуть воїни-солдати,

Залишаючи живим святі місця –

Дошки на стіні як символ втрати…

Напередодні Дня пам’яті та примирення біля таких символів непоправних втрат, символів духу боротьби і нескореності учні та вчителі бердичівських шкіл вшановували своїх Героїв-Захисників, загиблих у боротьбі з росією. На честь українського воїнства лунали вірші та пісні, у пам’ять про сильних та відважних оборонців України садили калину, згадували кожного, хто відійшов до Небесної когорти воїнів, і тих, хто продовжує доблесно бити російську орду на полях битв.

Час не здатний вгамувати душевний біль матерів. До сліз, що почали литися у 2014-15-му й досі не висохли, додаються сльози 2022-го… Відтепер разом із Сергієм Ковтуном українську дітвору та юнь у 15-му ліцеї споглядатиме Сергій Костенко, пліч-о-пліч з Олександром Венгером у НВК № 10 перебуватиме Андрій Полторакін, із Віктором Діхтієвським та Сергієм Сідлецьким у 1-й школі – Віктор Осадчук. Мало не кожен заклад у місті має свого Героя… За цих дітей, за дітей з інших бердичівських шкіл та шкіл всієї України наші славні земляки та їхні побратими зі звитяжного українського війська віддали свої життя. Діти пам’ятатимуть цей подвиг. Пам’ятатиме його вся Україна…

Війна з путінським режимом дуже змінила нас всіх… Поняття «свобода», «війна», «перемога», «смерть» – в Україні й Бердичеві дуже добре знають їм ціну… Міський голова Сергій Орлюк прагне донести до малих і дорослих: понад усе важливо навіть думки такої не допустити, що українці у цій боротьбі можуть не перемогти. Кожен має увібрати в себе, що гинуть на фронті Герої, гинуть мирні невинні люди, що живі повинні пам’ятати кожен день і кожну жертву кривавого протистояння. Що Україна переможе.

Сум за втратами, ненависть до ворога та праведне прагнення вибити його з рідної землі і здобути переможний мир керують нині українцями. З Україною Бог, її славні Збройні Сили та багатомільйонна рішучість, нагадує Сергій Орлюк. А значить буде здобуто Перемогу, Мир, Свободу. І житиме у пам’яті народній звитяга кращих її синів та доньок.