Бердичів

міська рада

Публічна бібліотека у День Героїв тримає стрій: «…Наш гордий дух і волю не прогнути ніяким «градам» й армії заброд» (ФОТО, ВІДЕО)

1-20

Тим, хто у боротьбі за волю й кращу долю України не дожив до сьогодні, цвіту українського народу, його славним синам та донькам-борцям за Україну єдину й незалежну присвятили дійство з нагоди Дня Героїв працівники Публічної бібліотеки бердичівської громади.

Згадували лицарів Київської Русі та відчайдухів-козаків, вірних Україні до останнього подиху Січових стрільців, вояків УНР, ОУН та УПА, самовідданих Героїв Революції Гідності, котрі голіруч йшли проти озброєних псів злочинного режиму й проти снайперських куль. Віддавали шану Героям новітньої історії України – своїм батькам й матерям, синам і донькам, друзям, сусідам, колегам, землякам-бердичівлянам та всім українцям, які рішуче й боляче дають по зубах велетенській ординській зграї рашистів, відправляючи тих до пекла.

Через відкритий «поетичний» мікрофон говорили від імені багатостраждальних, але незламних українських міст-героїв, від імені згорьованих матерів, від імені дітей, котрим у свої такі ще ранні роки довелося побачити й пережити зло в його істинному обличчі.

Висловити свої почуття через поезію міг будь-хто з бажаючих – самі бібліотекарі, ще зовсім юні хлопчаки, міський голова, сімейне подружжя, директорка Палацу культури, донька військового, молодий чоловік. Читали вірші, ділилися думками – своїми особистими й тих, хто боронить нині українську землю від звір’я, яке вирішило, що «может повторіть»…

Із повагою, захопленням, вірою та надією дивиться на своє військо Україна. А те щосекунди доводить всьому світові, як звитяжна нація українців може крок за кроком знешкоджувати та наводити суцільний жах на, здається, безмежне зло.

У День Героїв Україна та Бердичів схиляють голови у глибокому сумі за загиблими у різні епохи співвітчизниками. А піднявши, стискають зуби й кулаки і продовжують бити звіра-агресора. І битимуть доти, доки той, піджавши хвоста, не втече до своєї вічної й безпросвітної тайги.

Тож тримаймо стрій і пам’ятаймо:

«Ми є. Були . Ми завжди будем.

Не малороси ми, а нація, народ!

Наш гордий дух і волю не прогнути

Ніяким «градам» й армії заброд».