Бердичів

міська рада

У Бердичеві дозволили продавати алкоголь та прийняли ще ряд рішень – 1 пленарне засідання 23 сесії міськради

IMG_20220506_101029-2

1 пленарне засідання 23-ї сесії Бердичівської міської ради відпрацювали місцеві депутати. Один із проєктів, винесених на їхній розгляд, стосувався відміни попередніх рішень, пов’язаних із забороною продажу алкогольних, слабоалкогольних напоїв та пива на території громади на час дії воєнного стану.

Нагадаємо: до цього у Бердичеві існувала певна «алкогольна» колізія. У той час, як обласна Рада оборони повністю зняла вето з продажу алкогольної продукції, місцева влада з часом дозволила продавати лише слабоалкогольні напої та пиво – вино й горілка залишалися під забороною.

Запропонований проєкт передбачав втрату чинності попередніх рішень міськради – тобто, продаж алкоголю дозволявся і рішення міста з цього моменту починало відповідати рішенню області. Єдина пропозиція, з якою виступили розробники проєкту – заборонити продавати алкоголь та пиво з 19:00 до 10:00 щоденно на період дії воєнного стану.

Дана пропозиція потрібної для врахування кількості голосів не набрала, тож голосували за проєкт у цілому – без обмежень у часі продажу. Процес голосування проходив доволі непросто – з попередньою тривалою дискусією, «провалом», перервою у засіданні та, зрештою, переголосуванням. За підсумком, більшістю голосів продаж алкоголю і пива у Бердичеві дозволено, жодних часових рамок для продажу немає.

Втім, не горілкою єдиною… Відповідно до чинного законодавства та  на підставі листа МКП «Бердичівводоканал», було вирішено спрямувати підприємству 1,2 млн. грн. на відшкодування різниці у тарифах. Кошти виділяють у межах існуючого фінансування – за рахунок зменшення видатків на погашення різниці у тарифах КП «Бердичівтеплоенерго».

Бердичівські депутати затвердили цільові програми запобігання й протидії домашньому насильству та торгівлі людьми, а також підтримки сім’ї, забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків. Та внесли зміни до ще однієї місцевої Програми – соціального захисту населення. Зміни стосувалися соціальної підтримки учасників АТО/ООС, родин загиблих та померлих учасників АТО/ООС, а також пільгового медичного забезпечення громадян, постраждалих від аварії на ЧАЕС.

Затверджено перелік закладів, що включені до базової мережі закладів культури бердичівської громади, та внесено зміни до рішення міськради «Про звільнення від сплати за оренду майна комунальної власності Бердичівської міської територіальної громади».

Проєкти рішень, що стосувалися змін до Регламенту Бердичівської міської ради та надання дозволу ПП «КАРОЛЯ» на виготовлення документації з землеустрою, потрібної для затвердження кількості голосів не набрали.