Бердичів

міська рада

Шлях до творчого майбутнього відкрито: у музичній школі – випуск (ФОТО, ВІДЕО)

DSC_0399_result-2

Урочисті, красиві, піднесені і водночас схвильовані й дещо засмучені – у Бердичівській музичній школі випускний! Цього року свідоцтва про музичну освіту отримали 56 вихованців. Серед них –  піаністи і акордеоністи, скрипалі і гітаристи, саксофоністи і трубачі, ударники, народники, вокалісти та хористи. За плечима у них залишилися роки наполегливої праці. Ніби нещодавно вони вперше, переступивши поріг музичної школи, відчинили двері у світ мистецтва: познайомилися з музичним станом, навчилися нотній грамоті, вперше доторкнулися до музичного інструменту і взяли свій перший акорд, свою першу ноту, а вже сьогодні це юні віртуози, учасники багатьох концертів та музичних фестивалів. Одинадцятеро випускників є переможцями музичних конкурсів різних рівнів.

Усі роки навчання в школі, куди більшість сьогоднішніх випускників прийшли ще зовсім малими дітьми, їх супроводжували педагоги, які стали для юних музикантів другими батьками – творчими. Вони не лише навчили майстерно володіти музичними інструментами та своїми голосами, а й прищепили любов до мистецтва, відкрили красу музики  різних жанрів та стилів, познайомили з великою когортою композиторів та виконавців. Педагоги залишалися зі своїми учнями у локдауни, карантини і навіть під час війни. Коли навчання у стінах школи було припинено, давали уроки онлайн.

2022-й став особливо складним, констатувала директорка школи Інна Бузі, страшна війна розкидала дітей по світу. «Цей день все-таки радісний і дещо сумний, бо діти ідуть у нове, доросле, незвідане життя.  Не бійтеся, ідіть вперед. Ми знаємо, що ви найкращі. Навчайтеся й надалі у вишах, в мистецьких закладах. Прославляйте наше місто, примножуйте культуру нашого українського мужнього, незламного народу», – таким було напутнє слово директорки випускникам.

Інна Бузі подякувала батькам, бабусям та дідусям учнів, які змогли розгледіти у своїх дітях талант, записали до школи, щоразу водили їх на заняття і чекали, поки тривали уроки, переживали кожен виступ, кожен концерт. З окремими словами вдячності директорка звернулася до міського голови Сергія Орлюка, Бердичівської міської ради та її виконавчого комітету, котрі допомогли школі продовжити навчання в останні місяці, втримати колектив та дітей. Бердичівська музична школа – єдина в області, яка працювала під час війни.

Випускникам вручили свідоцтва про здобуту музичну освіту. 23 з них – із відзнакою. На жаль. понад два десятки випускників нині вимушено перебувають за кордоном і не змогли бути присутніми на святковій церемонії вручення. Документи про закінчення школи отримали їхні рідні, які залишилися в Бердичеві.

З вітальним словом до присутніх у святковій залі звернулася Надія Поданева.  Від імені усіх батьків вона подякувала педагогам за їхню працю, за вкладені в їхніх дітей зусилля: «Професія вчителя вимагає виняткового вміння – відчути кожного учня своїм серцем. Дякую вам, шановні вчителі, що відчували наших дітей і серцем, і душею, за те, що сіяли зерна умінь і знань, за те, що ніколи не опускали руки і мали залізне терпіння, навчали дітей людяності, доброті, справедливості.»  А дітям побажала не боятися перешкод у житті і не відступати від своїх мрій.

Чимало випускників мріють продовжувати музичну освіту і надалі. Свої двері їм радо відчиняє Бердичівський педагогічний фаховий коледж. На святі побувала завідувачка відділення музичного мистецтва Ірина Жеревчук, яка привітала талановиту молодь і запросила вступати на навчання.

Вдячність колективу за виховання та навчання юних бердичівлян висловила заступниця міського голови Олена Петрівська. Окремо – директорці закладу, яка, на її думку, на «відмінно» очолює колектив. І нехай – лише рік, але рік дуже важкий. Випускникам Олена Петрівська побажала творчого і щасливого майбутнього у мирній та вільній Україні. А тим, хто нині перебуває далеко від рідного міста, – якнайшвидше повернутися додому і неодмінно завітати до музичної альма-матер.

Самі ж випускники дякували усім, хто впродовж років навчання допомагав, радив, підтримував, давав знання і вірив у них – вчителям та своїм рідним. Чому навчилися діти у стінах школи, вони продемонстрували зі сцени, влаштувавши зі своїми викладачами святковий концерт. А на завершення церемонії усі гуртом: педагоги, випускники, батьки, дідусі та бабусі – як одна дружна родина заспівали пісню, що стала своєрідним гімном незламності українців, віри в перемогу та щасливе майбутнє – «Ой, у лузі червона калина».

У цей день було багато посмішок і сліз, обіймів і квітів. А ще багато музики, адже саме вона – найголовніше, що об‘єднує усіх, хто переступає поріг школи. Саме вона є частиною життя кожного з них. І саме вона відкриває шлях у професійне майбутнє.

Останні новини