Бердичів

міська рада

Як отримати компенсацію за розміщення ВПО? Нагадуємо!

Прихисток_2

✅ Власник житла прихистив гостя-переселенця. Гість забов’язаний зареєструватись, як ВПО. Це обов’язкова вимога для отримання компенсації. Нарахування компенсації здійснюється з 22 березня 2022 року – дня введення в дію постанови КМУ. Наприклад, якщо власники житла прихистили ВПО 15 березня, подали заяву про розміщення 25 березня, то отримати компенсацію у березні можна лише за період з 24 по 31 березня. Або, якщо переселенців розмітили 25 березня, а вони отримали довідку ВПО 28 березня, то компенсація буде здійснюватися з 28 березня.

✅ Власник житла збирає такі документи перед тим, як відвідати ОМС:

  • Копія документа, що посвідчує особу гостя-ВПО.
  • Документи про право власності на житлове приміщення.
  • Документ, який посвідчує особу власника житла.
  • Реквізити банківського рахунку, на які буде перераховуватися компенсація.

✅ Власник до 5-го числа місяця (для отримання компенсації за попередній місяць, особисто або через довірену особу (нотаріальна довіреність) прибуває до ОМС.

✅ Реєструє особисто своє житло на Прихистку (для прискорення обробки інформації), або посадові особи ОМС зроблять це за них.

✅ Подає заповнену заяву згідно з Додатком 1 до ПКМУ № 333, в якій зазначає про дату поселення, дані людей та адресу жилого приміщення, до якої додаються копії документів, що посвідчують особу розміщених осіб, зазначає реквізити рахунку, на які буде нараховуватися компенсація.

✅ Власник житла отримує компенсацію на вказаний у заяві рахунок до 20 – числа місяця.

✅ Щомісяця до 5-го числа, власник обов’язково подає заяву згідно з додатком 1 до ПКМУ, якщо він продовжує надавати житло ВПО.

За матеріалами Житомирської ОДА